Локомотив запази надеждата за спасение жива (ВИДЕО)

„Железничарите“ бяха на 2 минути от изпадане, но спечелиха първа победа в историята си в Ловеч

Локомотив София победи Литекс в среща от 29-ия кръг на "А" група с 2:1. Столичните железничари постигнаха първа победа в историята си на стадиона в Ловеч, с което запазиха надеждата за спасение в "А" група жива. Литекс поведе от дузпа в 18-ата минута чрез Георги Миланов, но Даниел Пеев и Димитър Илиев постигнаха обрата за гостите.

В 9-ата минута Миланов стреля от разстояние, топката рикошира в бранител на столичани и мина на сантиметри от вратата.

В 18-ата Литекс получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Георги Милано ввкара от дузпата, наказателният удар бе отсъден за нарушение на Николай Николов срещу Ванжер да Силва.

Локомотив се върна в мача в 37-ата минута. Даниел Пеев изпълни прекрасно свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на Пирогв за реакция – 1:1

В 42-ата минута вратарят на "оранжевите" Илко Пиргов спря точно пред голлинията удар с глава на Крум Бибишков. В последните секунди на първата част домакините поискаха нова дузпа за игра с ръка на Александър Бранеков, но сигнал от Георги Йорданов не последва.

Второто полувреме на срещата бе отчайващо слабо. Нито една чиста голова възможност не бе създадена от двата отбора на терена до 88-ата минута.  Тогава Локомотив успя да сътвори чудото и да вкара гол на Литекс.

Попадението бе дело на Димитър Илиев след, като успя да засече топката в наказателното поле с глава. Бибишков центрира, Николов продължи към нападателя, а той не сбърка.  Така Локомотив запази шансовете си за спасение в „А“ група – 1:2.

В края на срещата нещата на терена се изнервиха и Антон Недялков си изкара безсмислен червен картон. Митко Илиев извърши нарушение срещу него, а бранителят го бурна грубо без топка и му бе показан пътят към съблекалнята.

След предпоследния 29-и кръг на „А“ група. Локомотив има 28 точки и е 13-и. Ботев Враца пък е с 30 пункта на 12-ото място. В последния кръг Локо приема ЦСКА в Надежда, а Ботев играе с Черно море във Варна.

16   Етър 28 4 4 20 20 : 69 -49 13 Изпадане

В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин:

1. По-добри показатели в мачовете между засегнатите отбори
2. Голова разлика
3. Отбелязани голове

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът