Ботев (Вр) би, но не успя още днес да се спаси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Враца) надигра стимулирания от Локо (Сф) тим на изпадащия Монтана с 3:1 като домакин и разликата между врачаните и „железничарите” от 2 точки кръг преди края се запази.

Ботев (Враца) надигра стимулирания от Локо (Сф) тим на изпадащия Монтана с 3:1 като домакин и разликата между врачаните и „железничарите” от 2 точки кръг преди края се запази. В другия мач отборът на Емил Велев победи Литекс с 2:1. Под връх Околчица Илия Илиев даде преднина на врачани след 8 минути игра. Но Даниел Младенов изравни две минути по-късно. Маркети направи 2:1 в 65-ата минута, а точка на спора в 82-ата минута сложи героят за домакините Илия Илиев. Домакините дадоха жертва, след като през първото полувреме Мартин Сечков счупи крака на Цветелин Тонев на две места.

Двубоят започна с надмощие за домакините. Напорът им бе материализиран в 8-ата минута, когато Илия Илиев изведе Андрей Атанасов в предни позиции. Нападателят успя да се пребори за топката и да финтира двама защитници, след което да стреля. Мартин Ковачев блокира пред голлинията, но на добавката включилият се Илия Илиев направи 1:0.

Две минути по-късно обаче Монтана, който бе стимулиран от Локо (Сф), успя да изравни. Влади Златинов повлече със себе си трима защитници при свой пробив в наказателното поле. Бившият играч на Славия пусна кълбото за непокрития Даниел Младенов, който с технично докосване покрай вратаря направи 1:1.

Мачът продължи с по-продължително владеене на топката от страна на домакините, но липсваше по-голяма острота. Гостите пък играеха компактно и търсеха своя шанс на контраатака. При една такава Здравко Чавдаров трябваше да напуска наказателното поле, за да чисти една топка от противников състезател. Преди това Илия Илиев шутира от въздуха право в ръцете на Христо Иванов.

Малко по-късно Мартин Сечков от Монтана счупи крака на Цветелин Тонев от Ботев с твърдо влизане, което за изненада на всички не бе санкционирано с картон. На мястото на откарания в местната болница Тонев влезе Иван Коконов.

Почивката дойде при 1:1.

През второто полувреме врачани наложиха осезаем натиск. Първо в 47-ата минута Андрей Атанасов бе изведен на скорост, но ударът му в обратния ъгъл не намери целта.

В 62-ата минута Александър Якимов пропусна 100-процентова възможност. Нападателят бе оставен непокрит във вратарското поле при центриране на Илия Илиев, но шутира в обсега на Христо Иванов, който успя да спаси.

Три минути по-късно Ботев успя да вкара жадувания втори гол за удоволствие на Тони Здравков. Маркети, който беше оставен непокрит при изпълнение на свободен удар в близост до ъгловото флагче, забоде топката с глава в горния ляв ъгъл на Христо Иванов. Асистенцията отново бе на Илия Илиев, който центрира топката.

Точка на спора в 82-ата минута сложи именно избраният за футболист №1 на Ботев за сезона Илия Илиев с ново попадение на добавка и акуратно поведение на Андрей Атанасов, който се изтегли, за да предотврати засада.

16   Етър 28 4 4 20 20 : 69 -49 13 Изпадане

В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин:

1. По-добри показатели в мачовете между засегнатите отбори
2. Голова разлика
3. Отбелязани голове

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът