Берое надви Локо (Пд) с два късни гола (+ВИДЕО)

Тимът от Стара Загора спечели с 2:1 като гост на Локомотив (Пловдив)

С две асистенции на Амир Саюд в края на мача от корнер Берое победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) като гост. Христо Златински откри в 51-ата минута, а попадения с глава след центриране на Саюд от корнер в 86-ата и 89-ата минута вкараха съответно Джери Ситое и Георги Андонов за Берое.

В 5-ата минута Иван Караджов изведе напред Педро Еуженио, който подаде на Джери Ситое, но играча на Мозамбик бе изтласкан извън наказателното поле от Диего Фераресо преди да успее да стреля.

Две минути по-късно след корнер в ляво от вратата на Иван Караджов Христо Златински центрира в малкото наказателно поле от където обаче Владимир Зафиров изби.

В 8-ата минута Станислав Маламов центрира в наказателното поле, но право в ръцете Иван Караджов.

Минута по-късно Педро Еуженио центрира от дясно. Павел Ковачев изби право в краката на Георги Андонов, който стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но встрани от целта.

В 12-ата минута Мартин Райнов овладя добре и подаде извеждащо за Педро Еуженио през центъра на отбраната. Португалецът излезе сам срещу вратаря и шутира хубаво към горния ляв ъгъл на вратата, но топката мина на сантиметри над целта.

Три минути след това Дончо Атанасов открадна топката от Ивайло Димитров и пусна веднага към Джери Ситое, който бе фронтално сам срещу вратаря пред малкия пеналт, но се размина на сантиметри с топката и не успя да засече.

При следващата атака Джери Ситое пое от центъра, навлезе на скорост в наказателното поле, финтира Кавдански, който го и фаулира, но реферът не видя дузпа в ситуацията.

В 16-ата минута Христо Златински стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 25-ата минута Христо Златински центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Берое. Павел Ковачев насочи топката с глава, но над вратата.

Две минути по-късно топката бе подадена на скорост за Дончо Атанасов, който стреля от движение без подготовка, но топката мина на метър встрани от лявата греда.

В 33-ата минута Владимир Зафиров сгреши пас към Георги Динков, Рангел Абушев отне и тръгна напред, но бе фаулиран от Мартин Райнов на два метра пред наказателното поле. Съдията отсъди пряк свободен удар, след който Златински прати топката право в ръцете на Караджов.

В 42-ата минута Берое получи правото да изпълни пряк свободен удар на 26-27 метра фронтално на Йордан Господинов. Дончо Атанасов стреля, топката се отби от множеството играчи и Станислав Маламов успя да изнесе.

В 49-ата минута Георги Андонов пробва удар от границата на наказателното поле, но бе блокиран. Топката попадна в Дончо Атанасов, който центрира по земя в пеналта, но там при разбъркването не се получи нищо.

Домакините откриха в 51-ата минута. Станислав Маламов бе фаулиран на дъгата пред наказателното поле. Христо Златински изпълни прекия свободен удар фронтално на вратата и прати топката за 1:0 в долния десен ъгъл на вратата.

В 58-ата минута Педро Еуженио пробва прехвърлящ удар от 26-27 метра, но със сетни усилия Йордан Господинов изби в корнер летящата към горния десен ъгъл на вратата му топка. Дончо Атанасов центрира от корнера, но Георги Динков се размина на сантиметри с топката.

В 63-ата минута при центриране от фаул на Веселин Пенев, Джери Ситое продължи с глава на втора греда, но там Георги Андонов се размина на сантиметри с топката.

В 70-ата минута Георги Стефанов стреля от движение, но бе много неточен.

Атанас Зехиров дебютира за Берое в “А” група като влезе като смяна в 77-ата минута на мястото на Мартин Райнов.

Именно той в 84-ата минута изведе по лявото крило Горанов, който центрира в наказателното поле, но там и Андонов и Ситое се разминаха и не успяха да засекат.

В 86-ата минута Амир Саюд центрира от корнер и Джери Ситое се разписа с глава за 1:1.

Владимир Зафиров свали с глава за Елиаш, който от точката за дузпата стреля силно, но Валери Георгиев от гол линията изчисти в корнер. След изпълнението на Амир Саюд, Георги Андонов се разписа с глава за 1:2.

В следващия кръг Берое приема Миньор (Перник), а срещата ще се играе на стадион “Берое” в Стара Загора в събота от 18:00 часа.

Локомотив (Пловдив) – Берое (Стара Загора) 1:2

голмайстори:
1:0 Христо Златински 51′, 1:1 Джери Ситое 86′, 1:2 Георги Андонов 89′

Локомотив: 12. Йордан Господинов, 3. Валери Георгиев, 5. Павел Ковачев, 19. Четин Садула, 55. Мартин Кавдански (46′ – 88. Георги Стефанов), 71. Ивайло Димитров, 16. Христо Златински (к), 9. Владислав Мирчев, 77. Диего Фераресо, 4. Рангел Абушев, 89. Станислав Маламов; неизползвани резерви: 1. Петър Денчев, 6. Кирил Котев, 11. Запрян Запрянов, 14. Николай Николов, 15. Христо Стамов, 20. Росен Колев; старши-треньор: Стефан Генов

Берое: 73. Иван Караджов – 2. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 19. Мартин Райнов (77′ – 18. Атанас Зехиров) – 77. Педро Еуженио (62′ – 9. Иван Горанов), 7. Георги Андонов (от 62′ – к), 11. Дончо Атанасов (к – до 61′) (62′ – 30. Амир Саюд) – 70. Джери Ситое; неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 23. Пламен Тенев, 88. Давид Каядо, 80. Емил Ангелов; старши-треньор: Петър Хубчев

жълти картони: Диего Фераресо (90′+1′ – груб фаул) ["Локомотив"]; Мартин Райнов (53′ – груб фаул), Джери Ситое (79′ – груб фаул) ["Берое"]

червени картони:

главен съдия:
Станислав Ставров (Велико Търново)

помощник-съдии: Ивайло Атанасов (Велико Търново), Илиян Капарашев (Велико Търново)

16   Етър 28 4 4 20 20 : 69 -49 13 Изпадане

В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин:

1. По-добри показатели в мачовете между засегнатите отбори
2. Голова разлика
3. Отбелязани голове

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът