Без победители в първите полуфинални плейофи за влизане в Серия А

Мачовете Бреша – Ливорно и Новара – Емполи завършиха при резултат 1:1

Бреша и Ливорно завършиха наравно 1:1 в полуфинален плейоф за влизане в италианската Серия А. Двубоят се игра на стадион „Марио Ригамонти”.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута с попадение на нападателя Андреа Карачоло. При аванс от едно попадение в полза на Бреша дойде и краят на първото полувреме. В началото на втората част обаче гостите от Ливорно успяха да изравнят. Точен за крайното 1:1 бе Паулиньо в 51-ата минута.

В другия полуфинален плейоф Новара и Емполи също приключиха при равенство 1:1. Срещата се проведе на стадион „Силвио Пиола”.

Гостите от Емполи излязоха с гол напред още в 3-ата минута, след като попадение във вратата на домакините отбеляза Масимо Макароне. Крайното 1:1 оформи Даниеле Буцеголи от дузпа в 38-ата минута.

Мачовете реванша от полуфиналната фаза на плейофите са на 26-ти май (неделя).