Днес започва “Ролан Гарос” - вторият турнир от "Големия шлем" за сезона ще стартира в 12:00 часа. Откритото първенство на Франция е с увеличен награден фонд, който вече възлиза на 22 милиона евро.
България ще бъде представена от първите ни ракети при мъжете и жените. Григор Димитров започва участието си в първи кръг срещу колумбиеца Алехандро Фая, а Цветана Пиронкова се изправя срещу французойката Южени Бушар.
Рафаел Надал бе миналогодишния победител на “Ролан Гарос”. Испанецът има 7 спечели финала в Париж, като три пъти успява да защити титлата си. При жените Мария Шарапова спечели турнира през 2012 година и е е сред основните кандидатки за триумф.
Откритото първенство на Франция ще се проведе от днес до 9 юни, а ето и програмата на турнира за днес:
КОРТ "ФИЛИП ШАТРИЕ", начало 12:00 часа:
Петра Мартич (Хърватия) - Ана Иванович (Сърбия, №14)
Серина Уилямс (САЩ, №1) - Анна Татишвили (Грузия)
Пабло Сарено-Буста (Испания) - Роджър Федерер (Швейцария, №2)
Стив Дарси (Белгия) - Микаел Лодра (Франция)
КОРТ "СЮЗАН ЛЕНГЛЕН", начало 12:00 часа:
Аранча Рус (Холандия) - Сара Ерани (Италия, №5)
Жил Симон (Франция, №15) - Лейтън Хюит (Австралия)
Маринко Матошевич (Австралия) - Давид Ферер (Испания, №4)
Урсула Радванска (Полша) - Винъс Уилямс (САЩ, №30)
КОРТ №1, начало 12:00 часа:
Милош Раонич (Канада, №14) - Ксавие Малис (Белгия)
Юлия Бейгелзимер (Украйна) - Каролин Гарсия (Франция)
Бенямин Бекер (Германия) - Жереми Шарди (Франция, №25)
Забине Лизицки (Германия, №32) - Сафия Арвидсон (Швеция)
КОРТ №2, начало 12:00 часа:
Иля Марченко (Украйна) - Кевин Андерсън (РЮА, №23)
Надя Петрова (Русия, №11) - Моника Пуиг (Пуерто Рико)
Виржини Разано (Франция) - Клер Фурстейн (Франция)
Виктор Троицки (Сърбия) - Джеймс Блейк (САЩ)
КОРТ №3, начало 12:00 часа:
Анастасия Павлюченкова (Русия, №19) - Андреа Хлавачкова (Чехия)
Андреас Сепи (Италия, №20) - Леонардо Майер (Аржентина)
Кики Бертенс (Холандия) - Сорана Кърстя (Румъния, №26)
Марсел Гранойерс (Испания, №31) - Фелисиано Лопес (Испания)
КОРТ №6, начало 12:00 часа:
Блаж Кавчич (Словения) - Джеймс Дукуорт (Австралия)
Мелъни Бърджет (САЩ) - Донна Векич (Хърватия)
Сомдев Деварман (Индия) - Даниел Мунюс-Де Ла Нава (Испания)
Галина Воскобоева (Казахстан) - Грейс Мин (САЩ)
КОРТ №7, начало 12:00 часа:
Жоао Соуса (Португалия) - Го Соеда (Япония)
Аюми Морита (Япония) - Юлия Путинцева (Казахстан)
Лукаш Лацко (Словакия) - Сам Куери (САЩ, №18)
Ирена Павлович (Франция) - Шелби Роджърс (САЩ)
КОРТ №17, начало 12:00 часа:
Петра Цетковска (Чехия) - Олга Пучкова (Русия)
Роберто Баутиста Агут (Испания) - Жил Мюлер (Люксембург)
Ян Хайек (Чехия) - Денис Кудла (САЩ)
Дина Фиценмайер (Германия) - Манди Минела (Люксембург).