2. Втора лига
  3. Марек измъкна 0:0 с Витоша и е само на точка от професионалния футбол (ВИДЕО)

Марек измъкна 0:0 с Витоша и е само на точка от професионалния футбол (ВИДЕО)

Пирин победи Велбъжд с 1:0 пред едва 50 души в последното си домакинство за сезона, Методи Костов получи контузия

Витоша (Бистрица) и Марек направиха 0:0 в прекия мач за първото място в Югозападната „В” група. Така новият член на „Б” група ще бъде определен в следващия последен кръг на 2 юни, когато Марек приема Сливнишки герой, а Витоша гостува на Перун (Кресна). Кръг преди края Марек води с 3 точки и точка в последния мач ще върне  дупничани в професионалния футбол.

В друг мач Пирин победи в последното си домакинство за сезона с минималното 1:0 Велбъжд (Кюстендил), съобщават от пресслужбата на „орлетата”. Двубоят се игра пред едва педесетина зрители и почти постоянен дъжд, като гостите не успяха да създадат нито едно голово положение за всичките 90 минути.

Първото полувреме започна с вяло, без сериозни положения и пред двете врати. Постепенно „зелените” натикаха гостите в тяхната половина и отправиха няколко опасни удара. Най-сериозното положение за пиринци дойде в 32-та минута, когато откъсналият се Николов преодоля с удар вратаря на гостите Кирилов, но топката бе избита от голлинията от притичал защитник. Отново Николов изскочи на удобна позиция в 45-та минута, но изстрелът му с глава мина на сантиметри от левия стълб.

През втората част орлетата продължиха с масирания натиск, който доведе то откриване на резултата, след като Николов сервира топката на влезлия като резерва Костов, който на празна врата отбеляза дежурното си попадение. За съжаление младият нападател на домакините се контузи тежко само пет минути по-късно, когато се сблъска със съперников състезател. Футболистът на Велбъжд дори бе закаран в спешен център със съмнения за комоцио, а Костов бе третиран на място за сериозно нараняване в носа.

В последния кръг следващата неделя зелените гостуват в последен мач за сезона на Оборище в Панагюрище.

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч