Реал Мадрид отдалечи Сосиедад от ШЛ след 3:3 на "Аноета" (ВИДЕО)

"Кралете" водеха почти през целия мач, но баските заслужиха точката и въпреки това Валенсия ги измести от 4-ото място

Реал Мадрид направи атрактивно 3:3 с Реал Сосиедад като гост в предпоследния 37-и кръг на Примера дивисион. „Кралете” играха в експериментален състав, но въпреки това голове на Игуаин, Кайехон и Кедира намалиха шансовете на Сосиедад да играе в Шампионска лига, като свалиха баските от 4-ото място.

По същото време Валенсия победи Гранада с 1:0 и се откъсна с 2 точки пред баските на 4-ото място. В последния кръг обаче само победа за „прилепите” в гостуването на Севиля ще стигне за участие в квалификациите за Шампионска лига.

„Аноета” беше изпълнен до краен предел с 32 000 зрители, а публиката очакваше победа за Сосиедад. Мачът най-вероятно ще бъде предпоследен за Жозе Моуриньо начело на Реал Мадрид.

След невзрачен старт, Реал Мадрид поведе още в 6-ата минута. Микел Гонзалес направи огромна грешка, Игуаин му отне топката и матира Браво за 0:1.

Агирече облиза гредата веднага след гола с прехвърлящ удар. „Белия балет” играеше без Роналдо, Йозил и Ди Мария, но създаваше опасни положения.

Диего Лопес извади по немислим начин удар с глава на Гризман, а после успя да изчисти над гредата и след удар с глава над Агирече.

Домакините натиснаха, но Агирече и Гризман изпускаха положенията. Треньорът Филип Монтание посрещна своите играчи на почивката, чудейки се как те не успяха да вкарат поне един гол.

Головете заваляха след почивката. Игуаин и Кака изпуснаха преди Диего Лопес да спаси удар на Агирече.

Иниго Мартинес едва не си вкара комичен автогол, но опитът му да върне към вратаря с глава мина на милиметри от гредата в корнер.

Кайехон бе незабележим до 57-ата минута, когато Кака центрира и младият атакуващ халф засече зад Браво за 2:0 в полза на „белите”.

Задачата за баските стана сложна, но в 63-ата минута Сами Кедира игра с ръка в наказателното поле и Шаби Прието намери целта под плонжа на Диего Лопес за 1:2.

Гризман направи всичко както трябва, но накрая от малък ъгъл не успя да вкара в 69-ата минута.

12 минути преди края французинът нямаше как да пропусне и след страхотно центриране на Карлос Мартинес се разписа за 2:2.

„Аноета” тъкмо изригна и след две минути пак утихна. Йозил, който се появи като резерва, изведе Сами Кедира, а германският национал отлично копна над вратаря за 2:3.

Гризман нацели греда след пас на Де Ла Бела, а после Лопес спаси удар с глава на Прието.

Гол на Гризман бе спорно отменен за засада в добавеното време, но Реал Сосиедад напълно заслужаваше своя късен изравнителен гол.

Шаби Прието стреля, Лопес отрази първия му удар, но при добавката Прието не сбърка и донесе точка на баските – 3:3.

По същото време Валенсия победи Гранада с минималното 1:0 на „Местая”.

Дежурният голаджия Роберто Солдадо вкара победния гол след центриране на десния бек Жоао Перейра в 57-ата минута.

Реал Мадрид е на второ място с 82 точки и ще запази вицешампионската позиция в края на сезона.

Валенсия вече е на 4-о място с 65 точки, а Реал Сосиедад има 63. Само победа в последния кръг ще донесе сигурно участие на „прилепите” в плейофите за Шампионска лига.
Официално: Челси привлече 18-годишен нападател от Астън Вила