Дания победи Грузия с куриоз и гол красавец за 2:1 (ВИДЕО)

Ериксен вкара победния гол в края с перфектен пряк свободен удар

Дания направи пълен обрат и победи Грузия с 2:1 в контрола, играна на стадиона в Аалборг.

„Червеният динамит” е пряк конкурент на България в битката за второто място в нашата група в световните квалификации, което най-вероятно ще прати на бараж за участие в Бразилия.

И трите гола на стадиона в Аалборг паднаха след почивката. В 52-ата след атака отдясно Кобакидзе с прехвърлящ пас изведе Иракли Дзария, вратарят Андерсен остана на голлинията и логично плеймейкърът на грузинците го разстреля с ниско воле от въздуха за 0:1.

Дания изравни в 77-ата минута с един от най-странните голове във футболната история. Вратарят на гостите Лория опита да изчисти и изрита ниско топката напред, но Никлас Педерсен подложи крак и от около 40 и повече метра засече насочи ниско в долния ляв ъгъл, а стражът само тичаше след топката, която влезе в мрежата за 1:1.

Две минути преди края голямата звезда на датчаните Кристиян Ериксен препарира вратаря с прецизно до милиметър изпълнение на пряк свободен удар, което прехвърли стената и влетя точно под гредата за 2:1.
Динамо Минск посреща Лудогорец в Унгария?