Миньор (Раднево) е първият нов член на Югоизточната "В" група

Евроколеж играе срещу Родопа (См) за второто свободно място в третия ешелон

Отборът на Миньор Раднево е първият нов член на Югоизточната В група за сезон 2013/2014. Това стана факт след победата на радневци над Стралджа с 2:0 в мач от 1-ия квалификационен кръг за попълване на състава на трета дивизия. За Стралджа пък това е втори пореден провал в квалификациите за място във В група.

В друга среща от баражите Евроколеж (Пловдив) се наложи с 1:0 над Родопи (Момчилград) с 1:0 и отива във втория кръг, където ще срещне Родопа (Смолян). Победното попадение за колежаните вкара Илхан Ибрамчик в 79-ата минута, а само четири по-рано Георги Куртев изтърва дузпа за същия отбор. Футболистите от Момчилград останаха десен на терена още в 37-ата минута, когато Кристиян Орлинов получи червен картон.

На 11-и юни ще се играе решителната среща за втората квота между Евроколеж и Родопа (Смолян), откъдето ще стане ясен вторият нов член на Югоизточната трета дивизия. Баражите за Югозападната В група пък ще се проведат в събота на стадионите в Драгалевци и в Дупница.

Разкритие: Левски стопира продажбата на защитник