2. Тенис
  3. Маша спечели най-шумния полуфинал на „Ролан Гарос”

Маша спечели най-шумния полуфинал на „Ролан Гарос”

Шампионката надигра Вика Азаренка с 2-1 и се класира за финала

Световната номер две Мария Шарапова се класира за финала на Ролан Гарос, след като победи шампионката от Аустрелиън Оупън Виктория Азаренка с 6:1, 2:6, 6:4.

По този начин рускинята се доближи на само един успех от защита на титлата си от миналата година и спечелването на общо пета титла от Големия шлем.

Азаренка спечели първия гейм от двубоя на корт "Филип Шатрие", но след това Шарапова влезе в страхотна серия и с шест поредни гейма поведе в резултата.

Във втората част тенисистката от Беларус заигра много по-силно и заслужено изравни резултата при 6:2.

В този момент мачът бе прекъснат, заради лек дъжд, като двете подновиха игра след около 30 минути.

В решаващия сет Шарапова за пореден път показа изключително силната си психика и след като изпусна четири мачбола на свой сервис при 5:2, успя да затвори мача с ас при следващото си подаване.

По този начин рускинята се класира за финала на Ролан Гарос за втора поредна година, а там ще срещне световната номер 1 Серина Уилямс или миналогодишната финалистка в Париж Сара Ерани.