Испания надви Хаити в контрола с 2:1 (ВИДЕО)

Хаити показа добра игра, а испанците направиха доста пропуски, но все пак спечелиха с 2:1

Испания се наложи с 2:1 над Хаити в контролна среща, която се игра на „Сън Лайф Стейдиъм” в Маями. Санти Касорла и Сеск Фабрегас бяха точни за „Ла Фурия” през първото полувреме, а Вилд-Доналд Герие вкара един гол за Хаити през втората част.

В 6-ата минута Хесус Навас центрира чудесно към Фернандо Торес, който нанесе удар със странична ножица, но прати кълбото покрай дясната греда. „Ла Фурия” все пак успя да поведе в 8-ата минута, когато Санти Касорла отбеляза страхотен гол. Халфът на Арсенал нанесе страхотен изстрел от далечна дистанция, а кълбото влетя неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Равенството можеше да бъде възстановено в 13-ата минута, когато футболист на Хаити стреля силно към Икер Касияс, но топката рикошира в играч на Испания и премина покрай вратата, излизайки в корнер.

Испанците имаха отлична възможност да отбележат втори гол в 18-ата минута, когато Фернандо Торес намери Хави Мартинес, който бе сам срещу вратаря и стреля от малък ъгъл, но покрай лявата греда.

”Ла Фурия” все пак отбеляза втори гол в 19-ата минута – Хуан Мата центрира отлично към Сеск Фабрегас, който с удар с глава прехвърли стража на Хаити за 2:0.

До почивката испанците продължиха да контролират случващото се на терена. В 29-ата минута Хуан Мата се отчете с неточен изстрел, а в добавеното време на първата част Испания пропиля отлична възможност – Мата намери Фернандо Торес, а той върна към своя съотборник в Челси, който стреля към вратата на Хаити, но прати топката над напречния стълб. Така след 45 минути игра Испания водеше с 2:0.

Една от малкото възможности в мача за Хаити бе в 52-ата минута, когато Жан Сони нанесе удар към вратата на влезлия в игра на почивката Пепе Рейна, но кълбото не попадна в очертанията. Последваха минути, в които нямаше много интересни ситуации, а малко след като изтече час игра Роберто Солдадо бе изведен зад отбраната на Хаити, овладя кълбото и стреля с десния крак, но вдясно от вратата.

В 71-ата минута Роберто Солдадо направи сериозен пропуск, като удар на нападателя на Валенсия срещна гредата. Малко след това Санти Касорла стреля от пряк свободен удар отдалеч, но прати кълбото право в ръцете на вратаря.

Хаити успя да върне едно попадение в 75-ата минута, когато Вилд-Доналд Герие пое кълбото, напредна с него, преминавайки покрай няколко футболисти на Испания и вратаря Пепе Рейна, след което го прати в опразнената врата.

В 78-ата минута Роберто Солдадо пак бе близко до гол, но ударът му отново срещна гредата. Минута след това голмайсторът за Хаити Герие навлезе опасно в наказателното поле и центрира, но играч в червено изчисти.

Двата тима не успяха да си отбележат нови голове до края на двубоя и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:1 в полза на Испания.

На 12-ти юни (сряда) „Ла Фурия” ще играе контрола с Ирландия.

Състав на Испания:
Икер Касияс (Пепе Рейна 46’), Раул Албиол, Сезар Аспиликуета, Серхио Рамос (Жерар Пике 46’) Начо Монреал, Хави Мартинес, Сеск Фабрегас (Андрес Иниеста 59’), Санти Касорла, Хесус Навас (Давид Силва 46’), Фернандо Торес (Роберто Солдадо 59’), Хуан Мата (Шави Ернандес 72’).

Испания 2:1 Хаити
8’ 1:0 Санти Касорла
19’ 2:0 Сеск Фабрегас
75’ 2:1 Вилд-Доналд Герие