3. Бразилия не пожали Франция в контрола - 3:0 (ВИДЕО)

Бразилия не пожали Франция в контрола - 3:0 (ВИДЕО)

Оскар, Ернанеш и Моура точни за "златистите"

Националният отбор на Бразилия записа престижен успех, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Франция в приятелска среща. Двубоят се игра на стадион "Арена де Гремио" пред около 60 хиляди зрители.

Като цяло двамата селекционери заложиха в този мач на най-доброто, с което разполагат, но въпреки това темпото през първото полувреме бе разочароващо.

Двубоят стартира неточен изстрел на Фред, ала като цяло положенията през тази първа част се брояха на пръстите на едната ръка. "Петлите" разчитаха на бързи контраакции, за да затруднят "златистите", които пък така и не успяха да наложат първоначален домакински натиск.

Пайе и Бензема изтърваха по една възможност за гостите, а Неймар и Хълк бяха главни действащи лица в атаката на бразилците, но те също не можаха да се разпишат.

Втората част обаче стартира с натиск на "селесао" и неточен удар на Хълк, последван от два също неточни изстрела на Кабай и Пайе.

Така дойде 54-ата минута, когато Фред намери Оскар в наказателното поле, а атакуващият халф на Челси не сбърка с десния крак, давайки аванс на "златистите".

Това попадение даде криле на домакините, които още повече притиснаха съперника си в половината му, но Марсело и Неймар стреляха неточно от добри позиции.

Французите пък не успяха да отговорят с нищо повече от един опасен шут на Кабай, който бе спасен от Сезар.

Стигна се до 85-ата минута, когато по-настойчивата игра на Бразилия отново даде резултат. Тогава след бърза контраатака Неймар подаде за Ернанеш в наказателното поле, а звездата на Лацио прониза за втори път Лорис.

До края на двубоя имаше време за още едно попадение в мрежата на "петлите". В даденото от рефера продължение домакините получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Дебюши срещу Марсело, а от бялата точка Лукас Моура оформи крайното 3:0.