3. Италия се изложи срещу Хаити в края (ВИДЕО)

Италия се изложи срещу Хаити в края (ВИДЕО)

"Скуадра адзура" изпусна успеха от 2:0 и завърши 2:2

Съперникът на България в квалификационна група "В" за Мондиал 2014 - Италия, не успя да победи непретенциозния тим на Хаити в контрола, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на стадион "Регатас" в Рио де Жанейро.

Двубоят започна повече от обещаващо за "адзурите", които излязоха напред в резултата още в 1-та минута, когато точен бе Джакерини, който овладя центриране отляво и десния крак даде аванс на своите. Попадението по-точно падна в 19-ата секунда и се превърна в най-бързи гол, отбелязван от италианците.

След това попадение гиостите отговориха с мощен удар от дистанция, спасен с мъка от Сиригу. Малко след това пък бе отменен гол на Джилардино заради засада.

Втората част стартира с няколко смени за "скуадра адзура" и хубава възможност за Хаити, но ударът на Лафранс премина критично близо до вратата на Маркети.

Последва продължителен период за надмощие на италианците след влизането в игра на Маркизио, Балотели и Ел Шаарави. Тъкмо трите резерви комбинираха чудесно в 72-ата минута, когато пробив на Супер Марио завърши с шут на Фараона право в тялото на вратаря. Маркизио обаче бе на място и добута топката във вратата.

В края Италия видимо доиграваше мача, но поредната слаба изява на Астори доведе до дузпа за Хаити. Морис бе безпощаден от 11-те метра и намали за 1:2. Шокиращият завършек настъпи в първата минута на добавеното време, а тълпата на стадиона в Рио полудя, когато Пегуеро укроти на гърди дълъг пас, подмина пазача си и с нисък диагонален удар донесе равенството.

На 16 юни Италия започва участието си в турнира за Купата на конфедерациите с мач срещу Мексико.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи