15-годишните маричанки се класираха на полуфинал без нито една загуба в групата

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите на Държавното първенство за момичета до 15 години, без да допусне нито една загуба в шестте си мача от четвъртфиналната Група А в София

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите на Държавното първенство за момичета до 15 години, без да допусне нито една загуба в шестте си мача от четвъртфиналната Група А в София.  Така волейболистките на Атанаска Никифорова ще излязат срещу Звезди 94 (София) в неделя, 16 юни от 14:00 б.в. в столичната зала Панайот Пондалов в директна битка за място във финала.

През първия състезателен ден Жълтите не срещнаха проблеми със съперниците си и победиха Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 25:12, 25:8) и ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:0 (25:12, 25:13, 25:11).

След това маричанки сътвориха истински подвиг, като в рамките на един състезателен ден победиха и двата си основни съперници в групата – домакина Славия (София) с 3:1 (28:26, 25:12, 20:25, 25:9) и ЦСКА (София) с 3:1 (25:16, 22:25, 25:22, 25:20).

На третия ден жертва на Марица стана отборът на Бдин Вида (Видин), който бе победен с 0:3 (14:25, 4:25, 16:25).  В днешния последен ден съперникът на пловдивчанки Сливен (Сливен) изобщо не се яви за мача и те спечелиха служебно с 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Така с максимален актив от 18 точки Марица оглави крайното класиране в групата и ще срещне втория от Група Б в Казанлък – Звезди 94.  Подгласник на Жълтите стана отборът на Славия с 13 точки.  Също с 13 точки, но с една победа по-малко, трети остана отборът на ЦСКА.  Във втория полуфинал в неделя от 16:00 б.в. Славия ще срещне победителя от другата група Казанлък Волей (Казанлък).

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години