Хаас и Гаске се класираха за полуфиналите в Хале

Роджър Федерер също продължава напред, след като разби участващия с "уайлд кард" Миша Зверев с 6:0, 6:0 само за 39 минути

Защитаващият титлата си Томи Хаас (Германия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 779665 евро. Хаас, който е номер 3 в схемата, победи Гаел Монфис (Франция) с 6:7(4), 6:3, 6:3.

Следващият съперник на германеца ще бъде петкратния шампион Роджър Федерер (Швейцария).

Поставеният под номер 1 Федерер разби участващия с "уайлд кард" представител на домакините Миша Зверев с 6:0, 6:0 само за 39 минути. Швейцарецът, който търси първа титла за сезона, загуби на финала на надпреварата в Хале през миналия сезон именно от Хаас и сега има възможност за реванш.

Поставеният под номер 2 Ришар Гаске (Франция) също е полуфиналист след успех над Флориан Майер (Германия) с 6:3, 7:6(4).

Последният четвъртфинал е между Филип Колшрайбер (Германия) и Михаил Южни (Русия).