Двама състезатели на ККС „Кан Крум” – Бургас дават заявка за националния отбор

Сияна Базотева при децата и Пламен Радославов при мъжете са потенциални национални състезатели

Клуб по конен спорт „Кан Крум” – Бургас дава заявка за силно представяне в националния отбор на България. Сияна Базотева при децата и Пламен Радославов при мъжете са потенциални национални състезатели. На всички контролни състезания до сега те показват едни от най-добрите и стабилни постижения.

На последното състезание, което се проведе на 15 и 16 юни в с. Житница бургаските състезатели отново заеха призови места. В първото си участие на състезание извън Бургас Стела Михова и кобилата Индиана заеха 2-ро място при начинаещите деца.  Със същото животно Сияна Базотева се класира на 2-ро място при напредналите деца, а Пламен Радославов и Никита обраха овациите на публиката и завоюваха първото място при мъжете.

Особено впечатление направи представянето на Пламен при времевата дистанция, където той завърши паркура с 5 секунди по-добро време от останалите състезатели.

„Ако за представянето на Пламен може да се приложи сравнение със 100-метровата лекоатлетическа дисциплина, то това означава, състезателят да завърши спринта с преднина 10 метра пред останалите състезатели”, каза инж. Георги Базотев – председател на ККС „Кан Крум”- Бургас.  Той разказа и за нетрадиционните тренировъчни упражнения, които помагат на бургаските състезатели да са по-подготвени.

„Щафетният паркур е скачане, при което втория състезател  започва паркура от препятствието, което е съборено от първия състезател. При него Сияна и Пламен събаряха умишлено препятствия, за да могат един друг да се тренират. По този начин състезателите се учат да са по-инициативни и да вземат бързи решения в най-подходящия момент”, каза още председателят на бургаския конен клуб.  Той допълни, че Сияна и Пламен започват подготовка за националния отбор.