Лудогорец разби аматьори с 8:0 в Смолян

Кишада наниза 4 гола, новото попълнение Ешпиньо също се разписа, Ернандес обаче се контузи още в началото

Шампионите от Лудогорец разгромиха с 8-0 аматьорския Асеновец (Асеновград) в контрола играна на стадион "Септември" в Смолян. С 4 гола за разградчани се отличи бразилецът Кишада, 2 попадения добави Иван Стоянов, а останалите голове бяха дело на Безяк и новото попълнение Фабио Ешпиньо, предаде кореспондент на Novsport.com от Смолян.

Контролата бе помрачена от ранната травма на Себастиан Ернандес, който се контузи още в 10-ата минута при сблъсък с играч на Асеновец.

През първата част асеновградчани се държаха добре на терена и благодарение на добрите изяви на своя вратар губеха само с 0:1 на почивката, като стражът дори отрази дузпа на Михаил Александров, преди да бъде разпечатан от Безяк в 41-ата минута.

През второто полувреме Лудогорец вдигна оборотите и наниза още цели 7 гола. Първо Кишада вкара две бързи попадения между 62-рата и 66-ата минута. След това в рамките на 11 минути между 71-ата и 82-ата Стоянов и отново Кишада се разписаха по 2 пъти. Крайният резултат оформи Фабио Ешпиньо, който реализира след пас на Кишада 4 минути преди края на двубоя.

Стартов състав на Лудогорец: Чворович, Кайшара, Моци, Мантила, Витиня, Бургзорг, Г.Костадинов, Ив.Стоянов, М.Александров, Ернандес, Безяк
След почивката в игра за шампионите се появиха: Вратарят Георги Аргилашки, защитниците Барт и Тенур Марем, както и Мирослав Иванов.
Още в началото на срещата пък Ешпиньо замени контузения Ернандес.

След срещата старши-треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заяви, че има още какво да се желае от играта на отбора, но е доволен от ентусиазма, с който са подходили всички футболисти, взели участие в спаринга.

Стана ясно, че Себастиан Ернандес има 2 шева на устната, но няма комоцио, което ще му позволи скоро да поднови тренировки със съотборниците си.