Цвети Пиронкова загуби от Карла Суарес Наваро в Хертогенбош

Дъжд прекъсна временно мача на българката с испанската тенисистка

Цветана Пиронкова водеше с пробив в решаващия трети сет, но в крайна сметка почивката за дъжд спря устрема й и българката загуби на 1/4-финалите в Хертогенбош с 6-2, 4-6, 4-6 от испанката Карла Суарес Наваро, съобщава БГНЕС.

Цвети се бореше за първия си полуфинал от "Уимбълдън 2010" и започна добре в холандския град, където набързо поведе с 4-0 в първия сет. Българката не изпусна водачеството й успя да затвори сета при 6-2.

Наваро поведе с 3-0 във втория, но българката се стегна и изравни за 4-4. В крайна сметка испанката с мъжкарско поведение и външен вид успя да пробие Цвети за 6-4 и да изравни сетовете.

Пиронкова си върна с пробив за 2-0 в решаващия сет, но после заваля дъжд. След почивката на корта Наваро изглеждаше по-отпочинала и направи пробив, който след това Пиронкова успя да върне. Българката по-късно отрази и два мачбола, но накрая се предаде, губейки срещата.

Българската тенисистка записа 70 точки за ранглистата от участието си, но имаше да защитава 120 от миналия сезон. Над 8000 евро пък е финансовата печалба на Пиронкова от турнира в Холандия.