Испания и Франция с убедителни победи на световното за младежи (ВИДЕО)

Доминацията на "Ла Фурия" във всички възрастови групи при националните отбори продължава

Доминацията на Испания във всички възрастови групи при националните отбори продължава. След двете европейски и световната титла, спечелени от мъжете и триумфа на Европейското за младежи, "Ла фурия" отново мачка на голям форум.

Съставът на Испания до 20 години започна участието си на световното първенстно, което се провежда в Турция и в първата си среща разгроми САЩ с 4:1. По два гола за испанците вкараха нападателите Хесе и Жерард Делофеу.

Още в 5-ата минута Хесе откри резултата след пас на играещия за Барселона Б - Делофеу, а играчът на каталунците удвои в 42-ата. Малко преди края на първото полувреме след пробив през центъра на Хавиер Манкильо, играч на Реал Мадрид Б, Хесе вкара второто си попадение за 3:0.

Играчите на САЩ върнаха един гол в 72-ата минута чрез Луис Хил, но вече при 0:4, като Делофеу се разписа за втори път в началото на второто полувреме.

В другия мач от група "А" Франция надделя над Гана с 3:1.

В 51-ата минута "петлите"  удариха греда, а Джефри Кондогбия от Севиля откри резултата в 65-ата минута. Малко по-късно Кондогбия подаде на Яя Саного от Оксер, който удвои аванса, излязъл сам срещу вратаря Ерик Антуи. Третото попадение реализира Жан-Кристоф Баебек в 79-ата минута, а Гана накрая намали чрез Ядом Буаки.

В група "В" Португалия се справи с Нигерия, въпреки че позволи на африканците да изравнят от 0:2 до 2:2. Суперталантът Брума, който вкара и на българските юноши (до 19 г) в началото на юни, сега продължава да бележи. Той се разписа победно в 69-ата минута.

В другата среща Република Корея се наложи с 2:1 над Куба, като латиноамериканците поведоха още в 7-ата минута, но Куон Сун-чол и Рей Сан-Чанг от дузпа обърнаха мача.