ЦСКА стъпи накриво срещу Светкавица в дебюта на Христо Стоичков (ВИДЕО)

Проверката в Етрополе, която бе първа за "армейците" от лятната им подготовка, завърши наравно 1:1

ЦСКА завърши наравно 1:1 срещу Светкавица в първата си контрола от своята лятна подготовка. Проверката се игра в Етрополе и бе първият мач, който „червените” изиграха под ръководството на новия си наставник Христо Стоичков.

Контролата се игра в три полувремена по 30 минути, а Светкавица излезе с гол напред в 65-ата, когато Стоян Георгиев с хубав удар прати кълбото в мрежата на „армейците”. ЦСКА възстанови равенството 20 минути по-късно с гол на Григор Долапчиев.

В началото на първата част нямаше нищо по-интересно пред двете врати. „Армейците” бяха по-настоятелният тим в началните минути, но Светкавица се представяше стабилно в отбрана и не позволяваше на ЦСКА да създаде нищо по-опасно пред вратата на Георгиев. В 17-ата минута Марсиньо центрира опасно от корнер в наказателното поле на Светкавица, но вратарят Георгиев боксира. Две минути по-късно Марсиньо засече с глава след центриране на Юсуф М'Чангама, но не успя да прати кълбото в мрежата на съперника. До края на първите 30 минути не се стигна до голове и така след половин час игра резултатът бе 0:0.

В 34-ата минута Стоев изпълни пряк свободен удар за Светкавица, но прати кълбото високо над вратата. ЦСКА имаше много добра възможност да открие в 36-ата минута, когато Мишел Платини нанесе силен удар, който обаче бе блокиран и кълбото излезе в корнер, след изпълнението на който не се стигна до нищо по-опасно, след като играч на Светкавица изчисти с глава. В 45-ата минута в състава на „мълниите” бяха извършени пет смени, а 5 минути по-късно Антон Карачанаков, който се появи в игра на мястото на Спас Делев през първата част, нанесе страхотен далечен изстрел, като вратарят Георгиев в първия момент изпусна кълбото, но след това поправи грешката си и го улови. Минута след това бяха извършени осем смени в състава на ЦСКА, като в игра се появиха Крачунов, Хаджиев, Давио, Анисе, Чочев, Дюлгеров, Якимов, Йовчев. В 55-ата минута Дюлгеров стреля силно, но прати кълбото покрай дясната греда. В края на втората част се стигна до нов изстрел на Дюлгеров, този път по земята, но топката отново не попадна в целта. При нулево равенство дойде и краят на втората от трите части.

Светкавица успя да открие резултата в 65-ата минута. Стоян Георгиев прати кълбото в мрежата на „армейците”, давайки аванс на „мълниите” – 1:0. ЦСКА се опита да възстанови равенство и в 72-ата минута Якимов стреля, но ударът му бе блокиран от играч на Светкавица. Малко след това Крачунов имаше възможност да отбележи, но вратарят на „мълниите” успя да отрази. Светкавица пък можеше да достигне до втори гол в 77-ата минута, когато Стоян Георгиев нанесе страхотен изстрел, но Господинов боксира в корнер. ЦСКА възстанови равенството в 85-ата минута, когато Григор Долапчиев със страхотен удар, наподобяващ странична ножица, прати кълбото неспасяемо в мрежата на Светкавица за 1:1.

До края на срещата така и не се стигна до попадения и по този начин последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

Ето и чат-описанието, с което Novsport.com следи на живо контролата:

90' Край на мача! ЦСКА и Светкавица не се победиха и завършиха наравно 1:1.

85' ГОЛ ЗА ЦСКА! Григор Долапчиев със страхотен удар, наподобяващ странична ножица, възстановява равенството - 1:1.

83' Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

77' Страхотен удар на Стоян Георгиев, Господинов внимава и боксира в корнер.

73' Хубав удар на Крачунов, стражът на Светкавица успява да отрази.

72Якимов стреля към вратата на Светкавица, играч на „мълниите” блокира с крак.

71' Без много интересни моменти в последните минути. Светкавица продължава да води срещу ЦСКА с 1:0.

65' ГОЛ ЗА СВЕТКАВИЦА! Стоян Георгиев открива резултата с хубав удар.

63' Нова смяна за Светкавица. Манолов влиза.

61' Начало на третата част. Христов се е появил в игра за „армейците”.

60' Край на втората от трите части. След 60 минути игра резултатът е 0:0.

60' Силен удар по земята на Дюлгеров, топката преминава покрай дясната греда.

59' Две смени за ЦСКА. Господинов заменя Стойчев на вратата, а Долапчиев влиза на мястото на Карачанаков.

57' Удар към вратата на Светкавица, топката преминава покрай целта.

56' Смяна за Светкавица. Йошев излиза, Начев влиза.

55' Опасен далечен изстрел на Николай Дюлгеров, топката обаче преминава покрай лявата греда.

51' Осем смени се извършват в ЦСКА. Крачунов, Хаджиев, Давио, Анисе, Чочев, Дюлгеров, Якимов, Йовчев са футболистите, които влизат в игра.

50' Силен далечен изстрел на Карачанаков, Георгиев в първия момент изпусна кълбото, но след това поправи грешката си и улови.

45' Пет смени са извършени в състава на Светкавица. Григоров, Илиев, Стоилов, Стоян Георгиев, Вергилов влизат в игра, а Иван Георгиев, Димитров, Илиев и Никовски напускат.

42' Силни последни няколко минути за ЦСКА. "Червените" владеят инициативата, но не успяват да създадат нищо по-опасно пред Георгиев.

36' Много добра възможност за ЦСКА, Мишел Платини нанесе силен удар, който обаче бе блокиран и кълбото излезе в корнер, след изпълнението на който не се стигна до нищо по-опасно, след като играч на Светкавица изчисти с глава.

35' Междувременно вратарят Божидар Стойчев се е появил в игра за "армейците" вместо Томас Черни.

34' Стоев изпълнява пряк свободен удар за Светкавица, но праща топката високо над вратата.

31' Има извършена смяна в състава на Светкавица. Генов е напуснал, а Манолов се е появил на терена.

31' Начало на втората от трите части.

30' След 30 минути игра реферът свири край на първата част, до момента резултатът е 0:0. Контролата ще се играе в три полувремена по 30 минути.

29' Футболист на Светкавица нанесе опасен изстрел към Томас Черни, който обаче е на мястото си и спасява.

24' Смяна в отбора на ЦСКА. Напуска Спас Делев, а в игра на негово място влиза Антон Карачанаков.

19' Марсиньо засече с глава след центриране на Юсуф М'Чангама, но не успя да прати кълбото в мрежата на Светкавица.

17' Опасно центриране  на Марсиньо от корнер в наказателното поле на Светкавица, вратарят Георгиев боксира. Малко след това на Спас Делев бе оказана медицинска помощ, след като бе фаулиран от играч на противника.

13' Запазва се нулевото равенство на стадиона в Етрополе. Все още няма нищо по-опасно пред един от двамата вратари.

8' "Армейците" са по-настоятелният тим в началните минути, Светкавица обаче се представя стабилно в отбрана и не позволява на ЦСКА да създаде нищо по-опасно пред вратата на Георгиев.

5' Изминаха пет минути игра от началото на двубоя. Все още няма интересни ситуации пред двамата вратари.

1' Начало на двубоя между отборите на ЦСКА и Светкавица! Повече информация от последните минути относно бъдещето на ЦСКА можете да видите ТУК!

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: Черни, Попов, Василев, Грънчов, Венков, Саша, Марсиьо, Юсуф М’Чангама, Делев, Присо, Платини;

Светкавица: Георгиев, Райчев, Траянов, Димитров, Йошев, Вълчев, Илиев, Стоев, Чипев, Генов, Никовски.

ОФИЦИАЛНО: Турицов преподписа с ЦСКА!