Левски стартира с победа в Австрия (ВИДЕО)

Жоао Силва донесе първия успех на "сините"

Тимът на Левски започна с победа подготовката си в австрийския град Линдабрун. Възпитаниците на Николай Митов победиха третодивизионния бразилски отбор на Арапонгас с минималното 1:0. Попаението за „сините“ бе дело на Жоао Силва в 42-рата минута.

Отборът на Левски започна по-добре двубоя. През цялата първа част „сините“ владяха топката в по-голямата част от времето.

Първата опасна ситуация за възпитаниците на Николай Митов дойде още в 6-ата минута, когато удар с глава на Жоао Силва бе спасен от вратаря Марден.

Само четири минути удар на Владимир Гаджев от пряк свободен удар отново бе париран от стража на бразилците. В 18-ата минута Радослав Цонев отправи страхотен шут към вратата на Арапонгас, но топката мина малко над напречната греда.

В 36-ата минута Гари Родригес опита удар към вратата на бразилците, но стража на Арапонгас отново беше на мястото си и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, топката попадна в Жоао Силва, който от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

Само шест минути по-късно обаче Силва се реабилитира след страхотна атака на „сините“. В 42-рата минута Влади Гаджев даде перфектен пас наляво към новото попълнение Рамон Лопес, който изведе деветката на Левски на позиция, от която нямаше как да сбърка втори път. И така две минути преди почивката тимът на Николай Митов излезе напред в резултата.

На почивката Митов направи цели 10 промени, като на терена остана само Лопес. През втората част за „сините“ излязоха Ивайло Василев, Дъсли Мулдер, Деан Иванов, Станислав Ангелов (к), Мики Орачев, Стефан Велев, Кевин Бру, КристоваоРамос, Илиян Йорданов и Тодор Чаворски.

Пез вторите 45 минути футболистите на Арапонгас успяха да изравнят играта и организираха няколко опасни атаки пред вратата на „сините“. До по-сериозен удар към вратата на Ивайло Василев така и не се стигна.

Към края на двубоя отборът на Левски имаше възможност да отбележи и втори гол, но пропуски на Базил де Карвальо и Тодор Чаворски лишиха възпитаниците на Николай Митов от по-изразителна победа.

Това бе първа контрола за „сините“ в австийския град Линдабрун. Следващите двубои на Левски са насрочени за 25-и юни с Матерсбург (Австрия), на 27-и юни с Металург Донецк (Украйна) и на 29-и юни с Амкар Перм (Русия). Всички двубои са с начален час 19,00 ч. бълг. време.

Левски - Арапонгас 1:0
1:0 Жоао Силва 42

Левски (първо полувреме): Михаил Иванов, Христо Попадийн, Пламен Димов, Димитър Везалов, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Радослав Цонев, Рамон Лопес, Антонио Вутов, Гари Родригес, Жоао Силва
Левски (второто полувреме): Ивайло Василев, Дъстли Мюлдер, Деан Иванов, Станислав Ангелов, Мики Орачев, Кевин Бру, Стефан Велев, Кристовао Рамос, Базил де Карвальо, Илиян Йорданов, Тодор Чаворски

Арапонгас: Марден, Гралак, Матавели, Галвао, Касио, Мендес, Руи, Чико, Уилям, Виейра, Жорже Силва

Двубоят минута по минута:

90' Край на двубоя. Победа за Левски с минималното 1:0 над третодивизионния отбор на Арапонгас.

89' Финален натиск на бразилците, които се опитват да стигнат до изравнително попадение.

83' Добър удар на Базил де Карвальо, но и този шут на футболист в синьо мина над напречната греда.

80' След центриране отляво, вратарят на Арапонгас боксира топката, но не много добре. Кълбото срещна крака на Чаворски, но за негово нещастие ударът му след странния рикошет излезе над вратата.

78' Базил де Карвальо изведе Тодор Чаворски зад отбраната на Арапонгас, но страничният рефер правилно вдигна своя флаг.

70' Нарушение в опасна близост до наказателното поле на Левски. Опасно центриране към Матавели, но за щастие на "сините" бранителят на бразилците не успя да засече топката.

69' Смяна в отбора на Арапонгас. В игра влиза Марангон на мястото на Уилиям

66' Бразилците започват да държат все повече топката, но уменията им не им позволяват да направят нещо повече срещу Левски.

64' Красота по дясното крило в синьо! Кристовао Рамос с пета към Мулдер, той с едно докосване премина покрай бразилски защитник, но центрирането му попадна в ръцете на вратаря на Арапонгас.

62' Футболистите на Арапонгас успяха да изравнят играта и опитват някои опасни атаки към "синята" врата.

58' Смяна в тима на Арапонгас. Гилерме на мястото на Касио.

55' Много добра атака на Левски, но ударът на Илиан Йорданов мина високо над вратата.

52' Опасност пред вратата на Ивайло Василев. Опасно центриране отляво, но Жорже Силва не успя да засече топката.

46' 10 смени в тима на "сините". Само Рамон Лопес остана незаменен. За Левски освен Лопес на терена в момента са: Ивайло Василев, Дъсли Мулдер, Деан Иванов, Станислав Ангелов (к), Мики Орачев, Стефан Велев, Кевин Бру, КристоваоРамос, Илиян Йорданов, Тодор Чаворски.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме. Левски води с 1:0 срещу третодивизионния бразилски тим на Арапонгас след гол на Жоао Силва в 41-вата минута. Следва 15-минутна почивка, след която двата отбора ще излязат на терена за втората част на двубоя.

43' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! След страхотен дълъг пас на Влади Гаджев, Рамон Лопес центрира по перфектен начин и Жоао Силва от непосредствена близост не сгреши.

39' Опасен удар по посока вратата на "сините", топката рикошира и излезе в корнер. След изпълнение на статичното положение не последва нищо интересно.

37' След изпълнение на ъгловия удар, последва разбъркване в наказателното поле на бразилците, топката стигна до Жоао Силва, но неговият удар не попадна в очертанията на вратата.

36' Гари Родригес с нов опит да отбележи, но вратаря на противника отново бе на мястото си и изби топката в корнер.

28' Отборът на Левски продължава да владее топката в по-голямата част от времето, но липсват опасните ситуации.

18' Опасен удар на Радослав Цонев извън наказателното поле, който мина на сантиметри над напречната греда.

10' Нова възможност за Левски. Бразилският вратар отново успя да парира удара, този път след директен изстрел отново от статично положение.

6' След центриране от пряк свободен удар, Жоао Силва засече топката с глава, но вратарят на бразилците атрактивно спаси вратата си.

1' Начало на двубоя.