Чичарито спаси честта на Мексико (ВИДЕО)

Два гола с глава на Хавиер Ернандес позволиха на Мексико да напусне Купата на конфедерациите с вдигната глава след успех 2:1 над Япония, който финишира последен в група „А”.

Двата отбора играха за чест и слава, след като загубиха своите първи два мача в група, в която са още тимовете на Бразилия и Италия, и бяха елиминирани.

Първото полувреме Япония доминираше, но не успя да отбележи и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство на „Минейрао Стейдиъм” в Бело Оризонте.

Шинджи Оказаки, Шинджи Кагава и Кейсуке Хонда пропуснаха чисти положения, като основна „вина” при опитите на последните двама имаше вратарят Гилермо Очоа.

Мексико пък тресна гредата чрез Андрес Гуардадо.

През второто полувреме Мексико стигна до заслужена победа. Първо Ернандес вкара чуден гол с глава след центриране на Гуардадо в 54-ата минута, като спринтът му бе забележителен.

12 минути по-късно Чичарито направи 2:0. Джовани Дос Сантос центрира от корнер на близката греда, където Хирам Миер отклони топката с глава, за да може Ернандес да отбележи отблизо.

Финалистът на Световното първенство през 2014 г. Япония върна един гол четири минути преди края, когато нападателят на Щутгарт Шинджи Оказаки се възползва от лесна възможност.

Ернандес можеше да направи 3:1 в самия край, но пропусна дузпа.

Резултатът позволи на Мексико да завърши на трето място в група „А” с актив от три точки. Япония завърши турнира с три загуби, след като бе победен с 0:3 от Бразилия и с 3:4 от Италия.