Лудогорец завърши лагера в Смолян с равенство срещу Пирин (ГД)

„Орлите” изоставаха на почивката, но Кишада ги спаси от поражение

Лудогорец завърши лагера си в Смолян с равенство 1:1 срещу тима на Пирин Гоце Делчев, предаде кореспондентът на Novsport.com в родопския град. Шампионите изоставаха с 0:1 след първите 45 минути, след като Любомир Витанов даде аванс на „неврокопчани” с гол от дузпа в 37-ата минута. Само 3 минути след почивката обаче, Кишада възстанови равенството, а с това оформи и крайния резултат.

Иначе Лудогорец очаквано имаше териториален превес, но пропуски на Моци в 15-ата и Безяк в 35-ата минути лишиха разградчани от откриване на резултата. Стигна се до 37-ата минута, когато при една от редките си атаки Фиданин бе изведен в наказателното поле и вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов бе принуден да го фаулира. Любомир Витанов реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

До края на първата част Златински пропиля отлично положение след хубав пробив на Иван Стоянов отляво.

Още в началото на второто полувреме Витиня намери отлично Кишада, който технично изравни резултата.

В средата на второто полувреме Мирослав Иванов имаше две отлични възможности да отбележи, но първо не намери добре топката при опит за воле, а после стреля право в ръцете на вратаря след хубаво подаване на Милисавлевич.

Последното положение в мача все пак бе дело на Пирин, когато в 81-ата минута Чворович спаси акробатично далечен шут на Щерев.

Стартов състав на Лудогорец: Стоянов, Минев, Мантула, Моци, Кайшара, Дяков, Златински, Иван Стоянов, Ешпиньо, М.Александров, Безяк
През втората част Ивайло Петев заложи на следните 11: Чворович, Шоко, Барт, Марем, Витиня, Г.Костадинов, Бургзорг, Милисавлевич, Марселиньо, М.Иванов, Кишада

Стартов състав на Пирин Гоце Делчев: Абдиков, Дреновички, Пиргов, Гуцев, Фиданин, Витанов, Лапантов, Панайотов, Лазаров, Близнаков, Хазуров (Николов, Щерев, Коцев, Киров, Петров)