Испания продължи победната си серия

Швеция си осигури последното място във фазата на елиминациите след успех над аутсайдера Словакия

Отборът на Испания победи Турция с 61:48 (32:27) и завърши на първо място в група "Е" на Европейското първенство по баскетбол за жени. Иберийките, бронзови медалистки от последното световно първенство, продължават без поражение в надпреварата и на четвъртфиналите ще срещнат световния вицешампион Чехия, който остана четвърти в група "Ф".

Натурализираната Санчо Литъл беше най-полезна за успеха над Турция в директния мач за първото място. Тя завърши с 18 точки и 13 борби. Исил Албен с 8 точки и 4 борби беше най-полезна за туркините, които допуснаха първа загуба в турнира и във фазата на елиминациите ще играят срещу Беларус.

Италия си осигури третото място в групата след победа с 66:60 (34:45) над Черна гора. Черногорките пропилява аванс от 11 точки на почивката, а важна за успеха на "Скуадрата" се оказа серията от 13:2 точки в началото на второто полувреме. Италия поведе с 56:54 малко преди края на третата част и до края не допусна обрат. Рафаела Маскиадри беше най-резултатна за победителките с 15 точки. Най-добра в мача пък беше Йелена Дублевич с 20 точки и 14 борби, но това не беше достатъчно за Черна гора и отборът отпадна. Италия ще играе срещу Сърбия на четвъртфиналите.

Швеция си осигури последното място във фазата на елиминациите след успех над аутсайдера Словакия със 75:72 (46:36). Елизабет Енгел и Фрида Елдебринк реализираха по 17 точки за скандинавките, които ще играят срещу домакина и олимпийски вицешампион Франция на четвъртфиналите.

Черна гора - Италия - 60:66 (45:34)
Швеция - Словакия - 75:72 (46:36)
Испания - Турция - 61:48 (32:27)