Локо (Пд) не можа да вкара на македонци

"Смърфовете" тръгнаха в контролите с 0:0 срещу Хоризонт (Турново)

Локомотив (Пд) завърши 0:0 срещу македонския Хоризонт (Турново) в първата си контрола за сезона. Мачът се игра на терена на комплекс „Пири“ край Банско пред около стотина зрители, сред които бе и собственикът на черно-белите Константин Динев.

Треньорът Александър Станков започна мача с вратаря Господинов, а пред него централна защитна двойка беше Мартин Кавдански и Асен Георгиев. Вляво игра босненецът Перица Иветич, а отдясно – Руслан Куанг. Като дефанзивни халфове действаха Даниел Георгиев и Аласан Н ‘Дайе, а по десния и левия фланг съответно Георги Стефанов и Станислав Маламов. На върха на атаката бе пуснат Мартин Камбуров, а зад него – капитанът Здравко Лазаров.

Първата сериозна опасност дойде в 20-ата минута, когато Стефанов напредна отдясно и центрира в пеналта към Лазаров, но вратарят на македонците Томица Петров стигна първи до топката.

Пет минути по-късно Лазаров пусна прехвърлящ пас през центъра към Камбуров, който оставаше сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада.

Най-чистото положение за смърфовете дойде в 28-ата минута. Лазаров центрира от фаул в малкото наказателно поле, където Кавдански засече с крак, но вратарят на Хоризонт спаси удара.

В 31-ата минута Камбуров догони една топка до аутлинията и я върна към Маламов. Той центрира остро към Лазаров, който обаче остана под топката и се размина с нея.

В 37-ата минута Локо (Пд) стигна до още едно чисто положение. Маламов изведе Георги Стефанов сам срещу вратаря на Хоризонт, пловдивчанинът го прехвърли, но топката премина високо в аут.

След почивката Александър Станков извърши множество смени, но въпреки това неговите възпитаници стигнаха до 3 по-сериозни ситуации за отбелязване на гол.

В 71-ата минута Тимонов изведе Валери Георгиев фронтално срещу вратата, но капитанът ни през второто полувреме шутира с левия крак в аут.

В 87-ата минута Запрян Запрянов центрира остро отляво към Николай Николов. Той обаче не успя да засече топката и вратарят Димовски я изчисти с крак в корнер.

Последното положение за черно-белите бе в 88-ата минута, когато Тимонов пробва директен шут от фаул, но стреля в стената.
Локо игра в състав:

Локо (Пд): Йордан Господинов (58-Петър Денчев), Руслан Куанг (66-Атанас Димитров), Асен Георгиев, Мартин Кавдански (66-Христо Стамов), Перица Иветич (46-Николай Николов), Даниел Георгиев (46-Валери Георгиев), Аласан Н’Дайе (66-Димитър Благов), Станислав Маламов (66-Запрян Запрянов), Георги Стефанов (66-Дани Кики), Здравко Лазаров (46-Алберт Фатаки), Мартин Камбуров (46-Тодор Тимонов).
Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин