2. Тенис
  3. Седемкратният шампион Федерер аут от "Уимбълдън"

Седемкратният шампион Федерер аут от "Уимбълдън"

Защитаващият титлата си швейцарец изненадващо отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис след драматична загуба от 116-ия в света Серхий Стаховски (Украйна)

Защитаващият титлата си Роджър Федерер (Швейцария) изненадващо отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Седемкратният шампион загуби в драматичен мач от Серхий Стаховски (Украйна) със 7:6(5), 6:7(5), 5:7, 6:7(5) за три часа игра.

Поставеният под номер 3 швейцарец наниза 16 аса, направи само един пробив и пласира 57 печеливши удара. Стаховски обаче се отличи със 17 аса, 2 пробива и 72 печеливши удара.

31-годишният Федерер спечели първия сет след тайбрек, но отстъпи във втория също след тайбрек. В третия сет Стаховски направи пробив за 6:5 и при свой сервис поведе в резултата.

В четвъртата част Федерер губеше с 1:3, но успя да стигне до обрат - 4:3. Стаховски, 116-и в световната ранглиста, не се предаде, изравни 6:6 и в последвалия тайбрек спечели със 7:5 точки.

За последен път Федерер, който има рекордните 17 титли от турнири от Големия Шлем, не успява да се класира поне сред най-добрите осем от "Ролан Гарос" през 2004 година.

Швейцарецът записа най-слабото си представяне в турнира на тревните кортове в Лондон от 2002 година, когато отпадна в първия кръг.