България отвя САЩ и оглави класирането в група „А” на Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Трикольорите" надвиха "янките" с 3:1 в Рино

Българският национален отбор по волейбол постигна много важен успех с 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:21) във второто си гостуване на САЩ и така оглави подреждането в Група „А” на Световната лига.

Мачът в зала "Рино Ивантс Сентър", в гр. Рино, щата Невада, продължи 1 час и 45 минути, а момчетата на Камило Плачи взеха сладък реванш за поражението с 0:3 от „янките” 24 часа по-рано, което бе и първо за тях в най-тежката група на Световната лига.

Италианският селекционер на „трикольорите” реши да започне срещата в Рино със същия състав като в първия мач между двата отбора - Тодор Скримов, Георги Братоев, Светослав Гоцев, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

В първия гейм, който стартира равностойно, българите взеха своето с отлична игра на Цветан Соколов и Тодор Скримов, а домакините направиха няколко грешки на сервис и така нашите затвориха частта с 5 точки аванс.

Във втория гейм обаче „яниките” взеха преднина още в началото при 4:1 след силна серия от сервиси на капитана Матю Андерсън. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5, а при второто преднината на домакините бе цели 8 точки. В крайна сметка те безпроблемно изравниха резултата след 25:18.

Третият гейм мина изцяло под диктовката на българите. Нашите записаха страхотни минути в "Рино Ивентс Сентър” и през цялото време поддържаха преднина от 7-8 точки. Последва спад в играта на Цветан Соколов и компания и американците успяха да съкратят преднината ни до 1 точка – 24:23, но капитанът Тошко Алексиев се нагърби с отговорността да отбележи решителната точка при геймбола  и успя – 25:23.

Четвъртата част бе доста равностойна. Все пак българите играеха с по-голямо самочувствие и организираност, а в последните минути много силно се включиха двамата ни централни блокировачи - Гоцев и Йосифов, които помогнаха резултатът да стане 24:21 в наша полза. Победната точка за 25:21 пък бе дело на влезлия като резерва Данаил Милушев.

Така България събра 14 точки и изпревари с една Бразилия на първото място, докато съставът на САЩ остана на трета позиция с актив от 11 точки, следван от Франция, Полша и Аржентина.

Най-резултатен във втория мач с „янките” стана Цветан Соколов с 21 точки, а Тодор Скримов завърши с 12. Виктор Йосифов наниза четири аса и оформи сметката си на 9 точки, докато капитанът Тодор Алексиев приключи с 8.

За „янките" най-резултатен отново бе капитанът Матю Андерсън, който завърши с 16 точки. Карлсън Кларк се отчете с 12, Дейвид Лий и Пол Лотман с по 11.

Следващите мачове на националите ни са като гост в Бразилия на 5 и 6 юли.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години