Юношите победиха Словения, младежите загубиха от Украйна

Юношите ни победиха Словения с 82:75, докато младежите загубиха с 68:84 от Украйна

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години постигна първа победа на приятелския турнир в Гърция. Във втория си двубой националите надиграха Словения с 82:75 точки. В следващия си мач българите играят с Германия, а при нов успех ще останат втори на турнира.

Националите започнаха добре мача и на почивката преднината им бе 11 точки. Преди финалната четвърт България водеше със 17 точки. В последната част разликата падна, а българите допуснаха 32 точки в коша си, но преднината бе достатъчно, за да стигнат до успеха.

В същото време, националният отбор по баскетбол за младежи допусна второ поредно поражения на приятелския турнир в Италия. След загубата в петък от домакините, снощи българите отстъпиха и на Украйна с 68:84 (13:23, 14:17, 17:28, 24:16) точки. Така българите останаха последни в класирането, а днес приключват участието си с мач срещу Грузия. Алекс Симеонов завърши с 14 точки за България, а с 12 точки се отчете Тенчо Тенчев.