Росен Кирилов: Не само Марков е виновен за кризата в националния

Росен Кирилов: Не само Марков е виновен за кризата в националния

Преди три месеца бившият национал Росен Кирилов изненадващо подписа с румънския Васлуй. Защитникът, играл в ЦСКА и Литекс, смяташе да прекрати кариерата си,когато дойде предложението от северната ни съседка. Как се чувства Кирилов във Васлуй, където играе друг бивш кадър на Литекс – Станислав Генчев, и до кога смята да остане там? Това е само един от въпросите, на които Росен отговори в интервю за www.novspoort.bg.

Преди три месеца бившият национал Росен Кирилов изненадващо подписа с румънския Васлуй. Защитникът, играл в ЦСКА и Литекс, смяташе да прекрати кариерата си,когато дойде предложението от северната ни съседка. Как се чувства Кирилов във Васлуй, където играе друг бивш кадър на Литекс – Станислав Генчев, и до кога смята да остане там? Това е само един от въпросите, на които Росен отговори в интервю за www.novspoort.bg.

- Г-н Кирилов, как се стигна до трансфера ви във Васлуй?
- На тима трябваше опитен играл. През октомври трудни се намират такива и затова опряха до мен. Трансферът стана факт с помощта на Станислав Генчев. Хората във Васлуй са доволни от него и затова думата му тежи. Той потвърди, че ще им свърша работа.

- Кога ви изтича договорът?
- На Нова година, но предстоят разговори за продължаването му до лятото.

- В колко мача играхте за Васлуй?
- Само в един. Централните защитници се оправиха и аз съм резерва. Още повече, че сега отборът върви и треньорът не прави промени. В няколко срещи загрявах през цялото второ полувреме, но така и не влязох в игра.

- Какъв тим е Васлуй? Доволен ли сте от условията?
- Васлуй е много сериозен клуб, въпреки че градът е провинциален и се намира далеч от Букурещ. Целта ни през новия сезон е да се класираме в турнира за Купата на УЕФА. Можем да го постигнем, защото и пето място дава това право.

- Има ли разлика между румънския и българския футбол?
- Сериозно съм изненадан от разликата. Тя за съжаление е в полза на румънския футбол. Условията в Румъния са перфектни. Терените, базите – също. Бая работа трябва да свършим, докато ги настигнем.

- Следите ли бившия си тим Литекс?
- Естествено. Редовно. Литекс този сезон се представя не лошо. Въпреки някои слаби резултати, шансове за титлата има. Просто Литекс трябва да спечели дербитата през пролетния сезон. Ако го направи се превръща във фаворит №1 за титлата. Нищо че в момента изостава на пет, шест точки от първото място. И задължително не трябва да губи точки от по-слаби тимове. Литекс има най-лесната програма през пролетта.

- Мнението ви за представянето на националния отбор?
- Съгласен съм с мнението, че националният отбор е в криза. Но според мен не трябва да се правят трагедии от загубата в Сърбия, колкото и неприятна да е. Шансове за класиране на световното първенство в ЮАР има. Предстоят още доста срещи.
Рано е за генерални заключения.

- Трябва ли Пламен Марков да бъде сменен?
- За мен той е добър треньор. Доказа го в квалификациите за европейското в Португалия. Но не мога да кажа категорично дали трябва да остане, или да бъде сменен. ВИна за сегашната криза имат и играчите, и футболния съюз.
Бленджини иска да класира България за Олимпиадата

Вижте мнението на италианския специалист

Георги Петков: Не мисля за отказване

Георги Петков говори пред Дарик радио навръх своя имен ден

Трент Александър-Арнолд обясни защо напуска Ливърпул (ВИДЕО)

„Това е най-трудното решение, което съм взимал“, заяви защитникът

Караманджуков: Лудогорец има горчив опит и няма да подцени ЦСКА във финала

"Желанието ми е да запазим целия отбор за старта на евротурнирите"

Мечев: Ако бяха ме изтървали, щях да пребия съдията

Вчера Ямбол загуби с 2:5 от Спартак (Пловдив) в срещата от 32-ия кръг на Югоизточната Трета лига, която беше съпътствана от неприятни сцени

Панайотов: Имаме да връщаме на Арда

Полузащитникът на Черно море смята, че отборът трябва да намери лицето си от миналата година

Иван Пешев: Увеличихме рекордно бюджета за спорт и младежки политики

Това е добра основа за спокойствие в двата сектора, казва министърът

Илиан Илиев: България има ресурса да се представи достойно в световните квалификации

„Имах недовършена работа в Левски“, заяви националният селекционер в интервю

Ангел Русев гони 10 европейски титли

Русенецът е с 5 златни медала от шампионати на Стария континент