Република Корея отстрани Колумбия след дузпи

Гледайте видео от всички мачове на Световното за младежи до 20 години

Република Корея победи Колумбия със 8:7 след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство за младежи до 20 години в Турция.

Двата отбора не излъчиха победител след 1:1 в редовното време и продълженията, а при дузпите решителен пропуск за Колумбия направи Дейви Баланта, който изпрати топката над вратата и това донесе победата на корейците.

Преди това двата отбора направиха по един пропуск от бялата точка - Сонг изпусна за корейците, а Фелипе Агилар за Колумбия.

На четвъртфиналите Република Корея ще играе с Ирак, който отстрани Парагвай след победа с 1:0 (след продължения). Резервата Фархан Шакор вкара единствения гол в 4-а минута на продълженията.

Гана и Чили ще се срещнат на четвъртфиналите, след като двата отбора спечелиха своите мачове в редовното време. Гана надигра Португалия с 3:2, а Чили победи Хърватия с 2:0.