Шеста победа за българските волейболистки на Европейската лига

Момичетата ни победиха Румъния с 3:0

Женският отбор на България победи Румъния с 3:0 (21:11, 21:9, 21:15) в първия мач от последния турнир на предварителна група А на Европейската лига, който се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна, съобщава bgvolleyball.com.

Натрупаните загуби в турнирите досега не пречеха на родните волейболистки до водят в класирането на групата, а след тази победа те са и еднолични лидери с 21 точки. Втори засега са румънките с 16 точки.

За разлика от досегашните срещи, в този мач тимът на България показа една класа над съперничките си, които на два пъти надделяваха след петгеймови битки. Така, в последния четвърти турнир на родна земя, българските момичета демонстрираха тази форма, която е нужна за успешното представяне във финалната четворка на Лигата, която е следващата седмица отново във Варна. Родните националки преодоляха с лекота румънките, като тормозеха съперничките със насочен сервис. И в трите части нашите взимаха огромна преднина, като почти в трениръвъчно темпо затвориха мача за 55 минути игра.

С най-голям актив в мача завърши Добриана Рабаджиева с 15 точки. Цветелина Заркова добави 14 точки за победата

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години