Фетел даде най-добро време в първия ден на "Нюрбургринг"

Трикратният световен шампион ще се опита да спечели домашното Гран при за първи път

Световният шампион и лидер в генералното класиране за сезона Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул" даде най-добро време в първия ден на тренировките преди състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Германия.Представителят на домакините беше най-бърз във втората сесия на пистата "Нюрбургринг", след като завъртя обиколка за 1:30.416 минута. Фетел спечели титлата във Формула 1 в последните три сезона, но никога не е стигал до успеха в домашното Гран при.

Втори на 235 хилядни от секундата остана друг германец Нико Розберг с "Мерцедес", а трети се нареди Марк Уебър (Австралия) с "Ред Бул" с време 1:30.683 минута. Четвърти и пети останаха Ромен Грожан (Франция) и Кими Райкьонен (Финландия) с "Лотус" като двамата бяха разделени само от 5 хилядни от секундата. Шести и седми пък се класираха болидите на "Ферари" на втория в генералното класиране за сезона след 8 от 19 състезания Фернандо Алонсо (Испания) и Фелипе Маса (Бразилия).

Британецът Люис Хамилтън с "Мерцедес", победител на "Нюрбургринг" през 2011 година, беше най-бърз в първата свободна тренировка тази сутрин с 1:31.754 минута. Във втората сесия той подобри времето си с повече от четири десети, но това беше достатъчно само за осма позиция за деня.