Георги Мечечиев с червен картон и гол за Монтана на турнира Пири къп

Монтана победи с 3:1 (0:0) Пелистер (Битоля) от Бившата югославска република Македония във втората си среща от турнира Пири Къп. По-късно днес Локомотив (Пловдив) излиза за своя втори мач с Брегалница (Делчево), пак от югозападната съседка.

Първото полувреме между Монтана и Пелистер беше равностойно, но ще се запомни с червен картон на ветерана Георги Мечечиев, който играе като вътрешен халф. Мечечиев пое топката и се обърна рязко, а на лакътя му буквално се наниза бившия нападател на Литекс Жуниор. Съдията обаче прецени, че фаулът е умишлен и вдигна червен картон. Двата отбора продължиха с по 11 души, а Мечечиев влезе отново през второто полувреме и дори отбеляза едно от попаденията за тима на треньора Атанас Джамбазки. Най-напред обаче Боян Гайтанов откри резултата в 50-ата минута с глава след центриране от корнер. В 70-ата Мечечиев направи двойно подаване с Мирослав Антонов, излезе сам срещу вратаря на Пелистер и не сгреши. Пет минути по-късно обаче зелените от бившата югорепублика намалиха на 1:2, а в 90-ата минута юношата на Монтана Кристиян Иванов-Пато при опита си да центрира вкара за 3:1.