Дортмунд тресна Базел с 3:1 в контрола

Мхитарян дебютира за Борусия

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа в контролите от лятната си подготовка. Тази вечер "жълто-черните" надиграха швейцарския Базел с 3:1, а новото попълнение Хенрих Мхитарян показа класата си и отбеляза първия си гол за тима.

Марко Ройс даде прединна на Борусия в 11-ата минута, когато се въплозва от прекрасен пробив и асистеция на Мхитарян. В 17-ата Шер възстанови равенството в резултата, но в 27-ата минута отново Мхитарян демонстрира класа и след двойно подаване с Нури Шахин заби топката във вратата за 2:1.

През второто полувреме дортмунци излязоха с изцяло нов състав, като на терена се появи и другото ново попълнение Пиер-Емерик Обамеянг. Третото попадение за гостите в мача пък отбеляза Йонас Хофман в последната минута на двубоя.