2. Баскетбол
  3. Младежките национали по баскетбол тръгнаха със загуба от Испания на Евро 2013

Младежките национали по баскетбол тръгнаха със загуба от Испания на Евро 2013

Отборът на България демонстрира отличен баскетбол срещу един от най-силните отбори на планетата

Младежкият национален отбор на България започна със загуба участието си на Европейското първенство група А в Талин. В дебютната си среща баскетболистите на Любомир Минчев остъпиха на силния отбор на Испания с 64:78 точки.

Въпреки заубата обаче отборът на България демонстрира отличен баскетбол срещу един от най-силните отбори на планетата.

На полувремето резултата бе равен 36:36 ,като иберииците стигнаха до успеха със силна игра в третата част, която спечелиха с 21:11 точки.
Вчера в първата си среща испанците победиха убедително отбора на Русия със 76:54 точки. Испания е европейски шампион за юноши през 2011 година. Другите отбори в нашата група са Латвия и Израел,като първите 3 отбора в крайното класиране продължават за следващата фаза на Евробаскет 2013.

В двубоя срещу Испания най-резултатен в българския отбор 16 точки бе Павлин Иванов. В четвъртък от 18:00 часа е вторият мач на българите срещу домакина Латвия.