Митко Ценов се класира за европейски финал с първи резултат

Митко Ценов е вторият български финалист на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години, което се провежда в Тампере (Финландия)

Митко Ценов е вторият български финалист на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години, което се провежда в Тампере (Финландия). След като вчера Габриела Петрова записа най-добро постижение в квалификациите на троен скок с 13,57 м, днес Ценов също постигна най-добър резултат от всички участници в бягането на 3000 м стипълчейз. Националният ни рекордьор до 23 г. спечели серията си с време 8:45,02 мин. На повече от секунда зад него финишира италианецът Джузепе Джератана - 8:46,05 мин.

Водачът в европейската ранглиста за сезона до 23 години Абделазис Мерзуги завърши втори във втората серия с 8:52,90 мин. Той беше изпреварен от французина Ромен Колено-Спире, който завърши с резултат 8:52,52 мин.

Битката за разпределението на медалите е в неделя в 17:50 часа българско време.

ШОК: Олимпийската шампионка в спринтовете пропуска Париж 2024

Илейн Топмсън-Хера е аут след контузия в ахилеса

Изписаха Александра Начева от Пирогов

Тя трябваше да претърпи операция след фрактура в глезена

Саръбоюков със сребърен медал след скок над 8 метра в Гърция

Българинът остана единствено зад олимпийския, световен и европейски шампион Милтядис Тентоглу