Александър Тонев не игра при второто поредно 1:1 на Астън Вила в Германия

Националът не бил напълно готов, Вила избегна загуба от Падерборн

Александър Тонев не взе участие във втората предсезонна на Астън Вила, завършила 1:1 с Падерборн на лагера в Германия.

Бирмингамци са в Германия за три контроли. Те вече записаха два пъти по 1:1 срещу Рьодингхаузен и Падерборн тази вечер, а след няколко дни играят с Бохум.

Пол Ламбърт заложи на два различни състава за двете полувремена, но Александър Тонев не бе сред тях. Освен българския национал, от има отсъстваха още две важни фигури – Габриел Агбонлахор и Марк Олбрайтън. Според „Birmingham Mail” триото не е взело участие, защото играчите не са напълно подготвени физически и са имали леки болежки, но нищо сериозно.

Точно в средата на първата част Бертелс напредна по лявото крило, преодоля защитата на Вила и пусна пас за Тен Воорде, който лесно засече в мрежата за 1:0 в полза на Падерборн.

Вила изравни в 58-ата минута. Бърза контра изведе Вайман на чиста позиция, а австриецът хладнокръвно заобиколи вратаря и не сбърка на празна врата – 1:1, което се оказа и крайният резултат.
Якин: Готови сме за Италия! Вече сме си написали домашното

Селекционерът на Швейцария се надява на успех срещу "Скуадрата"

Официално: Астън Вила привлече нидерландския национал Ян Маатсен