УЕФА отхвърли жалбата на Фенербахче

Турският тим няма да играе в Шампионската лига, мястото ще заеме Бешикташ

Турският Фенербахче загуби обжалването пред УЕФА относно решението да бъде изваден от Шампионската лига заради уредени мачове. Европейската централа съобщи, че Апелативната комисия е потвърдила наказанието на Дисциплинарната. Клубът от Истанбул има право да се обърне към Арбитражния спортен съд в Лозана.

Фенербахче беше наказан през миналия месец за втори път в последните три сезона, след като разследване на УЕФА доказа, че служители и хора от клуба са помогнали да бъдат уреждани мачове от турското първенство през 2011-а година.

Като вицешампион през миналата година Фенербахче спечели място в третия квалификационен кръг в Шампионската лига. Жребият за него е насрочен за 19-и юли, а първите срещи от този кръг трябва да се играят на 30-и или на 31-и юли.

Турският отбор беше изваден и от Шампионската лига преди две години. С наказанието на Фенербахче мястото в Шампионската лига можеше да заеме третия в класирането Бешикташ.

УЕФА обаче отхвърли жалбата на Бешикташ относно наказанието да не играе в Европа един сезон също заради участие в скандала с уредени мачове, който разтърси турския футбол преди две години. Така четвъртият в класирането Бурсаспор ще участва в жребия за Шампионската лига в петък.