ЦСКА загря за Локо (Пд) с минимална победа над третодивизионния Сливнишки герой (ВИДЕО)

От съблекалнята Марсиньо вкара единствения гол във втория мач на Стойчо Младенов начело

ЦСКА победи Сливнишки герой с 1:0 в последната си контрола преди старта на шампионата в събота срещу Локомотив (Пд). Единственото попадение за тима, воден от Стойчо Младенов, вкара Марсиньо още в 30-ата секунда. Бразилецът тресна и греда преди същото да стори и дошлият от Миньор (Пк) Петър Петров.

Титуляри за „армейците” бяха завърналите се в тима опитни играчи Емил Гъргоров и Валентин Илиев, извел своите съотборници с капитанската лента, също както и Апостол Попов. Дошлият от Локомотив (Пд) Рангел Абушев също беше сред стартовите 11. Очаква се той също да подпише с тима от Борисовата градина, докато това изобщо не се отнася за резервата Станко Йовчев. Последният най-вероятно ще бъде изгонен от Стойчо Младенов.

За втората част в игра се появи Джордан Фак, който след две контроли се очаква да бъде отпратен. Цял мач игра халфът Николас Байо, подвизавал се във втородивизионния френски Клермон Фут. Резерва остана друг играч, пристигнал на проби – Джаксън Менди (ляв бек от Левадиакос). Последният тренира сутринта с „червените” на комплекс „Царско село”.

Уреденият македонски нападател Християн Кировски остана резерва, като след края на контролата проведе индивидуална тренировка със Стойчо Младенов – младши.

Пламун Крачунов изгледа тренировката в сряда сутрин на ''Царско село'' и след като бе на проби в руския новак Том, нищо чудно отново да облече фланелката на ЦСКА. ''Червените'' са предложили договор и на Станислав Генчев. 32-годишният полузащитник в момента е със статут на свободен агент, след като се раздели с Лудогорец. Най-късно до четвъртък към ЦСКА трябва да се присъединят и двама футболисти от Насионал (Мадейра). Това са 25-годишният португалски нападател Бруно Морейра и 25-годишният бразилски халф Ревсон. Двамата най-вероятно ще бъдат преотстъпени на "Армията".

На проби заедно с тях ще долети и юношата на Леванте Армиче Ортега, който ще изкара пробен период.

Иначе с най-голямо желание се прояви крилото Антон Карачанаков, докато десният бек Венцислав Василев беше малко неориентиран. Бразилецът Марсиньо беше най-класният футболист с червената фланелка. Освен гола, нападателят тресна и гредата. Добре през второто полувреме се включи таранът от Миньор (Пк) Петър Петров, който отправи няколко шута, единият от които срещна страничния стълб.

Вальо Илиев пък беше ударен лошо през първата част, но стисна зъби и довърши полувремето.

Още в 30-ата секунда Марсиньо откри резултата с удар от въздуха с левия крак. Асистенцията бе на Венци Василев.

В 4-ата минута Абушев беше изведен прекрасно в наказателното поле, но ударът му попадна право в тялото на вратаря.

В 17-ата минута ЦСКА удари греда. След центриране от ъглов удар на Карачанаков Марсиньо засече топката и разтресе напречната греда. Останаха съмнения, че топката е преминала голлинията, но реферът Калин Людмилов не посочи центъра за втори път.

В 25-ата минута Сливнишки герой беше най-близо до изравнителен гол. Тимът от Сливница отпрати три удара към вратата на Черни, като при най-чистата ситуация вратарят блокира.

След половин час игра Стоян Колев замени Черни и не отстъпи по класа. Дори се представи още по-добре, като предотврати другите две положения на Героя в мача, играейки като либеро.

Точно преди почивката вратарят на гостите Минев атрактивно спаси шут на непокрития Марсиньо от точката за изпълнение на дузпа.

За второто полувреме Стойчо Младенов извърши още 9 смени, като на терена остана единствено Николас Байо.

След подновяването на играта Героя беше по-деен, но в края младите „армейци” отвърнаха на удара.

Юношата Григор Долапчиев имаше няколко добри възможности пред себе си, но ги използва. Въпреки това, и той демонстрира желание. Радой Божилов пък се прояви с хубав рейд отдясно в края на срещата, завършила с удар в страничната греда на Петър Петров.

Старши треньорът Стойчо Младенов отказа да говори след мача. В събота той ще седне на пейката на „Българска армия” за двубоя срещу Локо (Пд), започващ в 20:00 ч, от първия кръг на новото първенство.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 1:0

1' Марсиньо

СЪСТАВИ:

ЦСКА: 12. Томас Черни, 9. Марсиньо, 11. Рангел Абушев, 14. Валентин Илиев (к), 18. Ивайло Чочев, 19. Апостол Попов, 21. Венцислав Василев, 23. Емил Гъргоров, 24. Николас Байо, 27. Асен Бойчев, 71. Антон Карачанаков
Като резерви се появиха: 1. Анатоли Господинов, 92. Стоян Колев, 2. Радой Божилов, 3. Джордан Фак, 4. Камен Хаджиев, 15. Станко Йовчев, 16. Петър Витанов, 26. Юлиан Илиянов, 28. Петър Петров, 30. Васил Попов, 45. Григор Долапчиев
Неизползвани резерви: 8. Николай Дюлгеров, 22. Джаксън Менди, 25. Ангел Грънчов, 31. Християн Кировски

Треньор: Стойчо Младенов

Стартов състав на Сливнишки герой: 1. Мартин Минев, 2. Николай Величков, 7. Ивайло Цветков, 10. Христо Бангиев, 11. Георги Амзин, 13. Николай Иванов, 14. Милен Кикарин, 17. Николай Миланов, 21. Владимир Бахаров, 22. Виктор Георгиев, 23. Джоузеф Апенинг.
Резерви: 85: Боби Стоянов, 5. Николай Симеонов, 6. Георги Иванов, 8. Николай Николов, 9. Венци Гурков, 15. Мариян Хаджиев, 16. Тихомир Крумов, 19. Цветелин Цанковски, 20. Антоан Сергиев, 27. Димитър Денков.

Старши треньор: Венцислав Рангелов

Главен рефер: Калин Людмилов

Терен: Комплекс "Царско село", 100 зрители

По минути:

89' КРАЙ НА МАЧА!

85' Втора греда на ЦСКА. Петър Петров шутира по диагонала в наказателното поле, левият стълб спаси гостите.

82' Мощен пробив на Божилов по дясното крило, който опитва да намери Долапчиев в наказателното поле, но в последния момент Апенинг чисти топката

77' Вратарят на Героя Боби Стоянов се намесва добре при шут на Петър Петров

74' Цанковски влиза за Героя

68' Внимание: Долапчиев шутира силно вътре, в наказателното поле, но бранител блокира

67' Николай Николов влиза за Сливнишки герой

65' Крайно неточен удар на Григор Долапчиев, който потърси изненада от далеч

61' Втора вратарска смяна в ЦСКА. Анатоли Господинов заменя Стоян Колев, който се прояви отлично на няколко пъти

56' Стоян Колев с чудесна намеса запазва мрежата си суха. Вратарят отново излезе напред и блокира шут на противников нападател, останал на чиста позиция

54' Петров и Долапчиев комбинираха в наказателното поле, Григор стреля технично, но бе неточен

51' Стоянов пък е заменил Минев на вратата на Героя

50' Мариян Хаджиев влиза за Сливнишки герой при първата смяна на гостите

49' Още 9 смени е извършил Стойчо Младенов на почивката. В игра вече са: Радой Божилов, пробваният Джордан Фак, Камен Хаджиев, Петър Витанов, Юлиан Илиянов, Петър Петров, Васил Попов, Станко Йовчев и Григор Долапчиев. Напуснали са: Марсиньо, Рангел Абушев, Вальо Илиев, Ивайло Чочев, Апостол Попов, Венцислав Василев, подписалият за 3 години Емил Гъргоров, Асен Бойчев и Антон Карачанаков. На терена остана единствено изпробваният Николас Байо

48' Опасна атака на Сливнишки герой, но Камен Хаджиев чисти добре в ъглов удар

46' Начало на второто полувреме в 19:02 ч!

45' Край на първата част!

44' Марсиньо, който е оставен непокрит в наказателното поле, засича ниско подаване на дузпата на Байо, но вратарят Минев с атрактивно хвърляне избива в ъглов удар

44' Шут на Карачанаков от свободен удар. Топката преминава на около метър встрани от вратата

43' Втори жълт картон за играч на Сливнишки герой. Джоузеф Апенинг е предупреден за грубо нарушение

40' Бърза контраатака на ЦСКА. Гъргоров напредна мощно напред, спря се пред наказателното поле, като опита да финтира бранител. В крайна сметка реши да подава към включилия се Бойчев, но защитник в синьо пресече паса.

37' Внимание: Николай Иванов изскочи сам срещу Стоян Колев, който влезе остро в краката на футболиста на Сливнишки герой на границата на наказателното поле, но сякаш нямаше съприкосновение, а Иванов опита прехвърлящ удар, излязъл в аут. Гостите претендираха за дузпа, но за такава и дума не може да става

36' Ивайло Цветков (Сливнишки герой) стреля от далеч, но и той не намира очертанията на вратата

33' Далечен шут на Карачанаков по тревата минава встрани от вратата

32' Смяна в състава на ЦСКА. Стоян Колев заменя Томаш Черни на вратата

25' Какъв шанс за Сливнишки герой! На три пъти третодивизионният тим можеше да изравни след канонада към вратата на Черни, като при най-добрата възможност вратарят скъси ъгъла и блокира

24' Венци Василев беше преодолян лесно от своята дясна страна, но последвалото центриране в наказателното поле стана лесна плячка за защитниците в червено

22' Карачанаков центрира, но безадресно. Удар от вратата изпълнява тимът от Сливница

21' Вальо Илиев стисна зъби и продължава да играе

17' Греда на Марсиньо. След центриране от ъглов удар на Карачанаков бразилецът засече топката и разтресе напречната греда. Останаха съмнения, че топката е преминала голлинията

17' Вальо Илиев ще бъде заменен принудително

15' Жълт картон за Виктор Георгиев (Сливнишки герой). Той извърши много грубо нарушение срещу Валентин Илиев, който получава медицинска помощ вече 2 минути

12' Марсиньо опитва да намери подписалия вече Гъргоров с хитър пас зад гърба на защитата, но бранител в синьо пресече подаването

5' Минев спасява хубав удар на Карачанаков

4' Абушев е изведен прекрасно в наказателното поле, но ударът му попада право в тялото на вратаря

1' ГОООЛ ЗА ЦСКА! Марсиньо се разписва след прекрасно центриране на десния защитник Венцислав Василев. Бразилецът вкара с удар от въздуха с левия крак още в 30-ата секунда