Жиру заби хеттрик при разгром на Арсенал (ВИДЕО)

"Топчиите" победиха Виетнам със 7:1 в Ханой

Оливие Жиру вкара хеттрик през първата част, а Арсенал разгроми отбора на Виетнам със 7:1 в контрола, играна в Ханой. Окслейд-Чембърлейн, Чуба Акпом и Игнаси Мигел също се разписаха, а Джак Уилшър записа първи минути за сезона.

Арсен Венгер направи 5 промени от състава, който разби Индонезия в неделя. Бакари Саня игра като централен бранител, а Лукаш Подослки и Оливие Жиру си партнираха напред.

Само 5 минути издържаха виетнамците. Росицки хитро пропусна топката зад себе си и Жиру намери долния ъгъл за 1:0.

Подолски направи три пропуска, а Серж Нарби също не успя да порази целта, но Жиру нямаше такива проблеми и вкара два бързи гола в края на първата част.

В 44-ата минута французинът използва лошо изчистена топка и покачи на 2:0, а веднага след това достигна пас на Окслейд-Чембърлейн и намери целта за 3:0.

Жиру вкара три гола и Венгер го замени на почивката, но лондончани не спряха да вкарват.

Уолкът веднага след влизането си на терена направи защитата на пух и прах отдясно, после сервира на Окс, който лесно се разписа за 4:0.

Рамзи намери заместника на Жиру – Акпом, и той спокойно прати в долния ъгъл – 5:0.

Акпом вкара и лесен втори гол, когато Окслейд-Чембърлейн преодоля защитата и му пусна на празна врата за 6:0.

Уилшър замени Окслейд-Чембърлейн в 66-ата минута, а 8 минути по-късно Рамзи размени пасове с Микел, който не сбърка и направи 7:0.

12 минути преди края Виетнам вкара почетен гол. Резервата Тран Ман Дунг завърши хубава контра и отсрами домакините поне малко за крайното 1:7.