Моуриньо се завърна в Челси с минимална победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ромелу Лукаку вкара от дузпа за 1:0 над сборен отбор на Тайланд

Жозе Моуриньо се завърна с победа начело на Челси след минимално 1:0 над сборен отбор на Тайланд. Ромелу Лукаку вкара единствения гол от дузпа в 33-ата минута след спъване на Уолъс в наказателното поле.

Само преди няколко дни същият сборен отбор на Тайланд нанесе поражение на Манчестър Юнайтед в дебюта на Дейвид Мойс.

Специалния заложи на изцяло променен състав за повторния си дебют. Лукаку, който миналия сезон игра под наем в Уест Бромич, водеше атаката, а зад него действаха Кевин де Брюин, Лукаш Пиазон и Андре Шюрле.

Лондончани взеха победата след заучено положение. Де Брюин и Уолъс разиграха добре и бразилецът падна в пеналта. Домакините претендираха, че той е симулирал, но реферът посочи бялата точка и Лукаку не сбърка.

След почивката само Рамиреш и Де Брюин не бяха сменени от титулярите, а Челси продължи да контролира мача, но играеше доста бледо.

Виктор Моузес показа скоростта си на десния фланг, а негов удар и изстрел на Де Брюин бяха спасени от вратаря Кланкилн.

Азар и Ван Гинкел направиха добра комбинация, но ударът на белгиеца беше насочен право във вратаря.

Ван Гинкел и Де Брюин като цяло се стараха най-много и впечатлиха с изявите си в центъра на терена, но дори и без да блести Челси дари Моуриньо с победен старт при завръщането на португалеца в клуба.