Фалстарт за ЦСКА (М) в първенството без Георги Миланов (ВИДЕО)

Българският национал не попадна в групата, а ЦСКА стигна само до 2:2 срещу новака Урал

ЦСКА (Москва) поднесе неприятната изненада в първия кръг на първенството в Русия и стигна само до 2:2 като гост на новака Урал в Екатеринбург. Георги Миланов още не е напълно готов за игра и дори не попадна в групата на Леонид Слуцки за мача.

Шампионът на Русия започна уверено, макар и малко по инерция. В 24-ата минута Шеннико в центрира остро отляво и нигерийският национал Ахмед Муса засече отблизо с крак за 1:0 и вкара първия гол за ЦСКА през новия шампионат.

До почивката ЦСКА се представи много под нивото си и имаше късмет, че запази аванса.

Този късмет се изпари след почивката. Алексей Березутски отигра ужасно с глава един дълъг пас, получи се контра за Урал и ударът на централния нападател Гонгиев рикошира в крака точно на Игнашевич, за да заблуди фатално вратаря Акинфеев за 1:1 в 48-ата минута.

Самочувствието на новаците в елита се повиши мигновено и те заиграха по-добре. 12 минути преди края хубава бърза атака изведе Горбанец зад защитата, той пусна успоредно на вратата и Гогниев само подложи крак и взриви трибуните – 2:1.

ЦСКА не сведе глава и стигна до изравнителен гол. Расмус Елм центрира меко, а Вагнер Лав изпревари излезлия напред вратар Помазан и с глава го прехвърли за 2:2.

В самия край стражът се превърна и в герой за домакините като с крак спаси удар на Игнашевич с глава и запази точката за Урал.

И двата отбора са в средата на таблицата с по една точка след първия кръг.