Баскетнационалите с втора победа в контролите

В австрийския град Оберварт нашите играха с домакините и спечелиха с 90:76

Мъжкият национален отбор на България записа втора победа в контролните си срещи тази седмица. В австрийския град Оберварт нашите играха с домакините и спечелиха с  90:76.

Така нашите взеха втори успех след този на Казахстан преди два дни, а от петък започват участието си на приятелски турнир срещу домакините, Унгария и Естония.

Българите спечелиха първите три части от двубоя, в които и натрупаха добра разлика. След първата част нашите бяха напред с 24-17, а на почивката преднината им се увеличи с 2 точки за резултат 45-36.

По-добрата игра на българите продължи в третата част, която бе спечелена още по-категорично и след 20-11 дръпнахме с 18 точки за 65-47. Това доведе до отпускане в последните десет минути и домакините успяха да спечелят частта с 29-25 и да свалят малко от изоставането си.