Дъжд от голове на "Армията", ЦСКА с единия крак на осминафиналите за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" разбиха Хасково с 6:2 пред обидно малко публика

Отборът на ЦСКА на 99% си осигури участие на осминафиналите на турнира за Купата на България, след като днес разби втородивизионния Хасково с 6:2 в първия 1/16 финал. Двубоят се игра на стадион "Българска армия" пред обидно малко публика - 600 зрители, а реваншът в Хасково е след около месец.

Дебют с екипа на "армейците" за трети път направи вратарят Райс М'боли. Колегата му на отсрещната врата - Ивайло Василев, също дебютира за Хасково, но със сигурност няма да помни с добро първия си мач за отбора.

Първи гол с екипа на "армейците" отбеляза тъмнокожият нападател Мамади Сидибе, а Ивайло Чочев също се разписа за първи път през сезона.

"Червените" обаче дадоха и една жертва, след като Косоко получи травма още през първата част.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, който даде резултат още в 7-та минута, когато Марсиньо центрира в пеналта след ъглови удар, където Венци Василев изскочи на близката греда и с глава простреля Ивайло Василев за 1:0.

Веднага след гола Чочев изведе Долапчиев сам срещу вратаря на Хасково, нападателят стреля по земя, но Василев спаси. 120 секунди след това Марсиньо центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Валентин Илиев бе оставен непокрит, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

В следващите минути темпото поспадна, преди да дойде 23-ата, когато Венци Василев навлезе в пеналта от дясно, но бе повален от Кръстев и Тасков отсъди дузпа в полза на ЦСКА, която бе реализирана хладнокръвно от Марсиньо за 2:0.

7 минути по-късно Долапчиев сложи рано-рано точка на спора. Тогава към него бе отправен дълъг пас Ивайло Василев го изпревари, но при изчистването на топката нацели нападателя на ЦСКА в тялото, Долапчиев овладя и не сбърка на празна врата за 3:0.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен факта, че Косоко се контузи след интервенция на Емил Ангелов и бе заменен от Карачанаков, който в края на полувремето стреля от дистанция, ала покрай вратата на гостите.

Втората част отново започна страхотно за "армейците", които в 50-ата минута вече водеха с 4:0, след като бранител на Хасково сбърка при изнасянето на топката, Гъргоров овладя в центъра и с дълъг пас изведе Марсиньо зад гърба на отбраната на гостите, последният напредна и с левия крак прониза Ивайло Василев за четвърти път.

8 по-късно гостите стигнаха до почетен гол, дело на Узунов, който от границата на наказателното поле засече с десния крак лошо изчистена топка от Фо-Поре и я прати в долния ляв ъгъл на Райс М'боли.

Само 120 секунди след това след центриране в наказателното поле на Хасково, Менди отклони с глава, а Мамади Сидибе бе по-бърз от Скерлев и успя да чукне топката за първия си гол с екипа на "червените".

Още 2 минути по-късно резервата Димитър Алексиев открадна топката от Валентин Илиев пред наказателното поле на "армейците" и с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шансове на Райс М'боли за 2:5.

До края на мача имаше време ЦСКА да отбележи още едно попадение и то стана факт в 83-ата минута, когато Ивайло Чочев пое топката отдясно в наказателното поле и с мощен удар оформи крайното 6:2.

В 89-ата минута след нескопосан опит за изчистване на Менди, Костадин Ничев уцели напречната греда след удар с глава от близко разстояние, но резултатът остана непроменен.

Състави

ЦСКА: Мболи, Василев, Илиев, Менди, Фо-Поре, Янчев (Гъргоров 46'), Чочев, Косоко (Карачанаков 36'), Сидибе (Морейра 63'), Марсиньо, Долапчиев

Хасково: Василев, Марем, Колев, Чанев, Ангелов (Алексиев 61'), Шекеров (Лозев 46'), Скерлев, Крумов (Ничев 75'), Плахов, Узунов, Кръстев

90+2'  Край на мача, ЦСКА разгроми Хасково с 6:2

90'  2 минути продължение на мача

89'  След нескопосан опит за изчистване на Менди, Костадин Ничев уцели греда след удар с глава от близко разстояние

83'  Гол за ЦСКА! Ивайло Чочев пое топката отдясно в наказателното поле и с мощен удар вкара шести гол за ЦСКА

75'  Влиза Ничев

75'  Последна смяна в мача, сменен е Крумов

73'  Засада на Карачанаков

69'  Удар от дистанция на Узунов, който излиза в аут

63'  На негово място до края Бруно Морейра

63'  Последна смяна за ЦСКА, напуска Сидибе

62'  Гол за Хасково! Влезлият току що Димитър Алексиев открадна топката от Валентин Илиев и с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шансове на Райс М'боли

61'  Заменя го Алексиев

61'  Втора смяна за Хасково, излиза Емил Ангелов

60'  Гол за ЦСКА! След центриране в наказателното поле на Хасково, Менди отклони с глава, а Мамади Сидибе бе по-бърз от Скерлев и успя да чукне топката за първия си гол с екипа на ЦСКА

58'  Гол за Хасково! Фо-Поре изчиства топката на крака на Владислав Узунов, който с много точен и силен удар извън наказателното поле по земя вкарва в долния ляв ъгъл

56'  Фо-Поре центрира фалцово за Сидибе, който не успя да засече добре и топката излезе в аут

53'  Хуменов намери Лозев пред пеналта на ЦСКА, той стреля с десния крак, ала не можа да уцели вратата на М'боли

52'  Засада на Карачанаков

50'  Гол за ЦСКА! Бранител на Хасково сбърка при изнасянето на топката, Гъргоров овладя в центъра и с дълъг пас изведе Марсиньо зад гърба на отбраната на гостите, последният напредна и с левия крак прониза Ивайло Василев за четвърти път

46'  Влиза Лозев

46'  Промяна и в състава на Хасково, заменен е Шекеров

46'  На негово място до края Емил Гъргоров

46'  Една смяна на почивката в ЦСКА, изваден е Тодор Янчев

46'  Начало на втората част

45'  Край на полувремето. ЦСКА води на Хасково с 3:0

43'  Изстрел от движение на Карачанаков, който преминава покрай вратата на Хасково

41'  Неточен удар от дистанция на Долапчиев

39'  Венци Василев центрира за Сидибе, но Марем го изпревари и изчисти с глава

36'  Заменя го Карачанаков

36'  Първа смяна в мача, излиза контузеният Косоко

32'  Косоко получи някаква травма и няма да може да продължи двубоя

30'  Гол за ЦСКА! Дълъг пас за Долапчиев, Ивайло Василев го изпревари, но при изчистването на топката нацели нападателя на ЦСКА в тялото, Долапчиев овладя и не сбърка на празна врата за 3:0

28'  Дълъг пас за Емил Ангелов, който е уловен от Райс М'боли

23'  Гол за ЦСКА! Венци Василев навлезе в пеналта от дясно, но бе повален от Кръстев и Тасков отсъди дузпа в полза на ЦСКА, която бе реализирана хладнокръвно от Марсиньо

20'  Нищо интересно в последните минути, темпото на мача не е никак бързо

15'  Сидибе бе намерен в пеналта на Хасково, но не успя да си овладее добре и Скерлев му отне

10'  Марсиньо центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Валентин Илиев бе оставен непокрит, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата

8'  Чочев изведе Долапчиев сам срещу вратаря на Хасково, нападателят стреля по земя, но Василев спаси

7'  Гол за ЦСКА! Марсиньо центрира в пеналта след ъгловия удар, където Венци Василев изскочи на близката греда и с глава простреля Ивайло Василев за 1:0

6'  Центриране на Долапчиев, Марсиньо засече, но след рикошет в бранител на Хасково топката излезе в корнер

2'  Слаб интерес към мача, едва около 600 зрители присъстват на стадион "Българска армия"