Славия с лекота вкара 4 на Пирин (Разлог) (СНИМКИ)

"Белите" обезмислиха реванша с голове на Да Силва, Милен Василев, Курдов и Александров

Славия с лекота разби втородивизионния Пирин (Разлог) с 4:0 на „Овча купел” в първа среща от 1/16-финалите за Купата на България. Да Силва и Милен Василев дадоха комфортен аванс на „белите” преди почивката, а Атанас Курдов бе точен с глава в началото на втората част. Резервата Александров довърши гостите с четвърти гол.

Асен Букарев спази обещанието си да даде шанс на играчи, които рядко започват от първата минута и Пашов, Шалев, Христов и Милен Василев бяха титуляри.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия натисна от първата минута и стигна до 4 корнера в началните минути пред едва около 250 зрители в квартал „Овча купел”.

Да Силва получи пас сам в наказателното поле в 19-ата минута, но се забави и опитът му за удар бе избит от бранител. Курдов бе съвсем сам в тази ситуация, но не получи.

В 24-ата минута ситуацията се повтори и Да Силва отново бе изведен сам отдясно в наказателното поле, но този път бразилецът си бе взел поука и с точен удар в близкия ъгъл даде аванс на Славия за 1:0.

10 минути преди почивката 16-годишният Стефан Велков, който редовно е следен от големи европейски клубове, напредна и с хубав удар от дистанция нацели греда.

Христо Янев центрира на втора греда в 40-ата минута, Курдов засече, но вратарят на гостите Крушарски спаси сигурен гол.

Този гол обаче падна след само две минути. Янев този път намери Милен Василев с дълъг пас на фланга, бившият играч на Миньор и Левски овладя и по диагонала не сбърка за 2:0.

И малкото интрига, която бе останала в мача, бе убита много бързо от „белите” след паузата.

Да Силва центрира от корнер в 50-ата минута, а Курдов с глава оформи класическото 3:0.

В 59-ата минута Александров замени Шалаев в състава на Славия и след само 7 минути на терена се отблагодари на Асен Букарев с гол.

Александров проби сам до наказателното поле, финтира защитник и прати в мрежата за 4:0.

До края Славия свали темпото и спокойно дочака последния съдийски сигнал на Димитър Андреев.

Реваншът е на 23 октомври в Разлог.

Славия - Пирин (Разлог) 4:0
1:0 24' Да Силва
2:0 42' Василев
3:0 50' Курдов
4:0 66' Александров

90'  Край на мача! Славия победи Пирин (Разлог) с 4:0 и до голяма степен обезмисли реванша.

81'  Десети корнер за Славия, но Пирин се справя.

70'  По една смяна в двата отбора. Кръстев замени Курдов за Славия, а Николов влезе на терена вместо Христов в тима на Пирин.

66'  4:0 за Славия!!! Резервата Александров проби с топка в крака до наказателното поле, матира бранител с финт, а после прати в мрежата за 4:0!

63'  Нови два корнера за Славия, но този път разложани се справят по-добре.

59'  Асен Букарев прави две смени. Да Силва е заменен от Карабельов, а Александров влиза на мястото на Шалаев.

52'  Гостите от Разлог стигат до първия си корнер в 52-ата минута, но Тунтев отблизо стреля в аут.

50'  НОВ ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 3:0!!! Атанас Курдов прави резултата класически на "Овча купел"! Курдов засече с глава центриране на Да Силва от корнер.

47'  Двойна смяна за Пирин. Руйчев и Раданов са заменени от Варсанов и Кондев.

46'  Начало на втората част!

45'  Край на първата част! Славия - Пирин (Разлог) 2:0!

42'  ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 2:0!!! Христо Янев пусна дълъг пас, Милен Василев овладя и по диагонала опъна мрежата за 2:0!

40'  Христо Янев центрира на втора греда, Курдов засече, но вратарят Крушарски спаси гостите и изби!

38'  Пряк свободен удар за Пирин, но ударът е право в стената.

35'  ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! 16-годишният Стефан Велков проби сам и стреля отлично от дистанция, но нацели гредата!

30'  Пети корнер за Славия, но от него не произлезе нищо опасно.

24'  ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0!!!! Да Силва пак беше изведен сам отдясно и този път намери близкия ъгъл за 1:0!

19'  Да Силва беше изведен сам в наказателното поле отдясно, но изигра егоистино и ударът му бе избит в корнер. Курдов чакаше сам пред вратата...

18'  Неточен удар на "белите", които не успяват да създадат чисто положение до момента.

11'  Пряк свободен удар за Пирин на добра позиция, но изпълнението е лошо и само аут.

9'  Атака за Славия, Да Силва пада в наказателното поле, но Димитър Андреев с жест му показа да се изправя бързо.

6'  Бърза атака на Пирин, но завършващият удар е неточен.

5'  Още два ъглови удара за домакините, обсадата продължава.

4'  Два корнера за Славия в началото на мача, "белите" натискат в първите минути.

3'  Едва около 250 души на стадиона в "Овча купел"...

1'  Начало на мача!

0'  И Славия: 32. Кунчев, 21. Пашов, 3. Желев, 19. Ст. Велков, 17. Д. Атанасов, 23. Шалаев, 26. Б. Христов, 91. Да Силва, 4. Василев, 7. Янев, 9. Курдов
Резерви: 12. Петров, 5. К. Велков, 22. Генев, 10. Попара, 71. Карабельов, 77. Александров, 24. Кръстев

0'  Съставът на Пирин Разлог: 12. Крушарски, 7. Фикийн, 4. Дюлгеров, 5. Тунтев, 2. Раданов, 8. Руйчев, 16. Ю. Христов, 14. Балакчиев, 10. Станоев, 9. Димитров
Резерви: 22. Варсанов, 20. Кондев, 6. Наков, 33. Добрев, 13. Бонев, 11. Николов, 24. Родов