Инфарктна победа за Ботев (Враца) в местното дерби с Монтана

Преотстъпеният от Левски Радослав Цонев вкара победния гол в добавеното време за 1:0 в първи 1/16-финал за купата

Гол на преотстъпения от Левски Радослав Цонев в добавеното време донесе успеха на Ботев (Враца) с 1:0 над регионалния съперник Монтана в северозападното дерби от 1/16-финалите за Купата на България, предаде кореспондент на Novsport.com. Монтана игра над час с човек по-малко след директен червен картон на Ерик Почански през първата част.

На стадион „Христо Ботев” положенията пред двете врати бяха твърде малко през всичките 90 минути, но Ботев използва грешка на вратаря и капитан на гостите Христо Иванов, за да спечели мача.

В 16-ата минута Миро Антонов стреля не много силно към вратата, Яначков беше неубедителен и изпусна топката, но от втори опит успя да лови.

Монтана изведнъж се оказа с 10 души на терена след необмислена постъпка на Ерик Почански в 29-ата минута. Младежкият национал удари Симеон Мечев без топка при спряна игра и реферът Владимир Вълков го изгони с директен червен картон. Така гостите играха над един час с човек по-малко.

Ботев натисна до края на първата част, но изпусна най-чистото си положение точно преди почивката. Капитанът Илия Илиев изведе Тихомир Найденов очи в очи с другия капитан Христо Иванов, но Найденов стреля в аут.

И след почивката качеството на игра така и не се повиши. Ботев владееше топката, но не съумяваше да измисли нещо интересно пред вратата на десетимата от Монтана.

В 67-ата минута Мичев стреля опасно, но Яначков успя да избие.

По-всичко изглеждаше, че компактната игра на Монтана в защита ще донесе реми на гостите, но те допуснаха гол в добавеното време.

Резервата Какалов центрира отдясно, вратарят Христо Иванов сбърка и преотстъпеният от Левски Радослав Цонев с глава донесе победата на Ботев (Враца) с 1:0.

Реваншът е на 23 октомври в Монтана.

Ботев (Враца) - Монтана 1:0
1:0 90+1 Радослав Цонев

90+1'  ГООООООЛ
 ЗА БОТЕВ ВРАЦА!!! Какалов центрира отдясно, Христо Иванов сгреши и преотстъпеният от Левски Радослав Цонев с глава се разписа за 1:0!

90'
Три минути добавено време на мача.

80'
Монтана стои компактно с 10 човека на терена и не се вижда как ще падне гол.

67'
Удар на Мичев, но вратарят на домакините Яначков избива!

60'
Ботев опитва да натисне с човек повече, но Монтана не се дава. Няма голови положения от началото на втората част.

46'  Начало на второто полувреме!

45+1'  Край на първото полувреме! Ботев (Враца) - Монтана 0:0!

45'  ПРОПУСК!
Капитанът на Ботев Илия Илиев изведе Тихомир Найденов сам срещу вратаря, но Найденов стреля в аут!

29'
 ЧЕРВЕН КАРТОН! Червен картон за Ерик Почански! Младежкият национал на Монтана бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Симеон Мечев при спряна игра! Монтана остава с 10 души!

23'
Половината от първата част изтече, а играта е много вяла и накъсана.

16'
 Слаб удар на Миро Антонов, вратарят Яначков подцени ситуацията, изпусна топката, но след това я лови и ликвидира опасността.

9'
Равностойно начало без положения пред двете врати след първите минути

1'  Начало на мача!

0'
Ръководството на Монтана осигури 40-местен автобус за феновете, които искат да подкрепят отбора в това регионално дерби. Освен автобуса, част от феновете на Монтана пристигнаха във Враца и с личните си автомобили. Президентът на клуба Замфир Замфиров замина с личния си автомобил, а кметът на Монтана Златко Живков има служебни ангажименти и няма да присъства на мача.

0'  Около 3 000 зрители са заели места на стадион "Христо Ботев" във Враца.

0'
Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив).

0'  Ето съставите на двата отбора