Бивше "канарче" спря Локо (Пд) за купата

"Смърфовете" получиха две дузпи в Любимец, но изпуснаха първата и стигнаха само до 1:1

Любимец и Локомотив (Пд) направиха 1:1 в първа среща от 1/16-финалите за Купата на България. Двата елитни отбора не излъчиха победител в Града на дините и оставиха интригата за реванша на „Лаута”. Локомотив получи две дузпи, но изпусна едната и не успя да победи.

Сашо Станков излезе с експериментален състав, като Тунчев, Камбуров, Здравко Лазаров и Н’Дайе получиха почивка, а Габриел До Кармо беше наказан.

Любимец поведе в 36-ата минута, когато бившият играч на Ботев (Пд) Величко Величков прати в мрежата за 1:0.

Локомотив веднага имаше шанс да изравни и получи дузпа преди да са изминали две минути от гола. Георги Стефанов пое отговорността от бялата точка, но стражът на домакините спаси и съхрани аванса на Любимец.

След час игра обаче „смърфовете” получиха втора дузпа. Този път опитният Йордан Тодоров не сбърка и изравни за 1:1.