Фрайбург сам си отне шанса за първа победа в Бундеслигата (ВИДЕО)

Гаф на вратаря Бауман доведе до автогол, а в края Хьофлер донесе само точка за бившия отбор на Гара Дембеле

Фрайбург отново не успя да спечели първа победа в Бундеслигата, но поне се добра до точка след 1:1 у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт) в последна среща от 8-ия кръг.

И двата гола паднаха след почивката, но домакините сами се лишиха от шанса да зарадват изстрадалите 23 300 фенове на „Маге Солар Арена”.

В 64-ата минута левият бек на Айнтрахт Андерсон Бамба се включи в атака на фланга, излъга един съперник и центрира прострелно по земя. В наказателното поле не намери никого от своя отбор, но вратарят на Фрайбург Оливер Бауман изненадващо реши да чисти с един крак, топката се удари в тялото на Кристиян Гюнтер и спря в мрежата за 1:0 в полза на гостите.

5 минути преди края Шмид създаде възможност за Николас Хьофлер и резервата донесе точка за „зебрите” с гол за 1:1.

В последната минута друга резерва, но в редиците на гостите – Йоханес Флум получи втори жълт картон, но това не промени нищо.

Фрайбург е на предпоследното 17-о място с 4 точки, колкото има и последния Айнтрахт Брауншвайг. Айнтрахт Франкфурт е 13-и с 9.