Левски победи Хасково 2012 в последната си контрола преди началото на сезона

Момичетата на Стефан Михайлов биха с 68:55

Отборът на Левски победи Хасково 2012 с 68:55 (42:28) в последната си контрола преди началото на сезона в Националната баскетболна лига за жени.

Момичетата на Стефан Михайлов записаха успех в генералната си репетиция преди първия мач от шампионата идната неделя, когато "сините" ще приемат шампиона и носител на купата на страната Дунав (Русе).

Мачът днес протече изцяло под диктовката на Левски, който беше елиминиран в плейофите през миналия сезон именно от Хасково. Столичанки вкараха първите 6 точки в мача, а малко след това разликата стана двуцифрена при 18:6. След първите 10 минути Левски водеше с 24:15. В началото на втората четвърт след серия от 12:2 "сините" увеличиха преднината си до 36:17, а на почивката домакините се прибраха с аванс от 42:28.

В началото на второто полувреме Левски отново доминираше и пак поведе с 19 точки при 53:34, а разликата в края на частта достигна 57:36. В началото на последната четвърт след тройка авансът на столичанки стана 24 точки при 60:36. До края гостенките успяха да намалят, но въпреки това разликата накрая на таблото остана двуцифрена.

Детройт уволни треньора си след само един сезон

"Буталата" записаха историческа анти серия през миналата кампания с 28 поредни загуби