Вратарска грешка носи победата на Селта в Севиля +ВИДЕО

Селта победи Севиля с 1:0 в късния съботен мач от Ла Лига и взе втора победа като гост в рамките на само една седмица.

Тимът от Виго, който гостуваше, можеше да вземе ранна преднина, но шутът на Аугусто Фернандес бе спасен от Бето.

Първият шанс за Севиля дойде от преотстъпения от КПР халф Стефан Мбия, който скочи най-високо в наказателното поле, но стреля неточно с глава.

Селта беше още по-близо, когато Санти Мина тресна гредата.

След това Бето се справи с опасно центриране, като гостите продължаваха да се представят по-добре.

Мина имаше страхотен шанс преди почивката, но ударът му бе блокиран в решителен момент.

Три минути след подновяването на играта Селта вече беше напред. Вратарят Бето направи непростима грешка, като подари топката на Алекс Лопес, който откри на празна врата.

Тогава Мбия демонстрира своята сила във въздуха и удари гредата с глава. Селта обаче можеше да удвои при контраатака. Фернандес беше близо, но не успя.

Стадион „Санчес Писхуан” скочи в края, когато Кевин Гамейро имаше претенции за дузпа, неуважени от главния рефер.

Така напрежението върху треньора на Севиля Унай Емери се покачи. Неговият тим загуби с катастрофалното 3:7 от Реал Мадрид през седмицата.

Севиля е 11-ти с 13 точки, докато Селта – 13-ти с 12.